Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nagyon ciki, ha találkoztam a...

Nagyon ciki, ha találkoztam a némettanárommal és a barátnőjének (kb 30 éves) zavaromban sziával köszöntem?

Figyelt kérdés
Csak utólag futott át az agyamon, hogy úristen milyen bunkó vagyok. Nagyon ciki?

2019. nov. 29. 17:27
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nem az. Ha egyébként tisztelettudó vagy, a tanár sem fogja azt hinni, hogy most direkt tegezted le.
2019. nov. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy?
2019. nov. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyébként mindig tisztelettudó vagyok vele szemben. 16 :(
2019. nov. 29. 17:43
 4/9 anonim ***** válasza:

Cikinek ciki, de már megtörtént.

Legfeljebb, ha ennyire zavar, utólag elnézést kérsz.

2019. nov. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Én hallottam már olyat is, hogy egy tanár meg egy diák beszélgettek a folyosón, és a tanár nagyon fiatal(os?) volt, simán elment volna diáknak is, és akkor odament egy másik srác, köszönt és pacsizott a barátjával, meg a tanárnak is tartotta pacsira a kezét, és mondta neki, hogy "Csá haver!", mert nem tudta, hogy tanár. :) De ő mondjuk utána bocsánatot kért. Meg egyébként szerintem egy 30 éves az még egy fiatal csaj, nem veszi zokon. Pl ha nem a barátnőjével sétált volna , hanem mondjuk a lányával, szal szerintem ő se venné zokon. Meg pl lehetnek még olyanok, akik pl már 25 vagy több is elmúltak, de még mindig olyan babaarcuk van, mintha tinik lennének, szal még akár a lányának is nézhetted volna, de mondjuk kivéve, ha direkt bemutatta. De mindegy,s zal szerintme nem gáz; fiatal is, meg aztán ő nem a tanárod, de azért legközelebb figyeljél, de szerintem ez most nem probléma, de egyébként , ha nagyon akarod, üzenhetsz a hölgynek egy bocsánatkérést a tanároddal, ha úgy érzed, tiszteletlen voltál.
2019. nov. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Jaj olyan nálunk is volt, hogy letegeztek egy-két tanárt :) az egyikük 35 évesen végzős srácnak nézett ki. De ő ezt tudta is magáról, sosem vette zokon, amennyiben a baki után az illető diák megadta neki a tiszteletet.

Szóval a lényeg, hogy vannak ennél kínosabb szituk is. Nem hinném, hogy a hölgy nagyon magára vette, pláne, hogy tényleg nem öreg.

2019. nov. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%
Középiskolában bevett szokás volt, hogy a huszonéves, kora harmincas tanárokat iskolán kívül tegeztük. Csak az iskola falain belül kellett játszani ezt a magázós műsort.
2019. nov. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem egyáltalán nem. :)

Az én gyerekem még általánosba jár, de nyáron vele is előfordult, hogy összefutottunk egy városi rendezvényen a tanárával. Én megálltam vele beszélgetni, mert amúgy is jóban vagyunk, a gyerek pedig simán lesziázta. Egy pillanatra megfagyott a levegő, de nem történt semmi, a gyerek lesütötte a szemét és elsomfordált. Nyár volt, nem iskolai szitu, teljesen érthető, hogy elrontotta.

Búcsúzáskor már odafigyelt, és köszönt rendesen.

2019. dec. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy kicsit tényleg kínos, de ha egyébként azóta ugyanúgy tisztelettudó vagy, mint eddig, akkor biztos nem sértődik meg rajta.
2019. dec. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!