Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti kinek a temetésére mentek...

Ti kinek a temetésére mentek el? (lent)

Figyelt kérdés

Szerencsére idáig nem sok temetésen voltam, mert a közel álló rokonok még élnek. Szóval gyerekként voltam csak 1-2 temetésen amire értelemszerűen a szüleim döntötték el, hogy vigyenek-e vagy sem. Viszont azóta felnőttem és nem tudom mi a szokás.

Rokon temetésére elmennék, ha távolabbi rokon és nincs akkor halaszthatatlan dolgom akkor az övére is.

Ha ne adj Isten egy barátom/haverom vagy csak általában jó ismerősöm halna meg akkor az övére is mennék. Viszont felmerült pár lehetőség aminél nem vagyok benne biztos, hogy kell-e, illik-e elmenni, így ebben szeretnék segítséget kérni.


-Volt osztálytárs halála esetén, akivel se jó, se rossz viszony nem volt, szimplán osztálytársak voltunk.

-Barátom szülőjének halála esetén (ha a szülőt abszolút nem ismertem).

-Haverom szülőjének halála esetén (ha a szülőt abszolút nem ismertem).


Ha engem is név szerint meghívnak akkor természetesen tudom mi a helyzet és igyekszem menni, de sokszor van, hogy nincs külön meghívás csak jelzik valahol, hogy hol és mikor lesz az esemény.



2020. jan. 2. 18:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Volt osztálytárséra mennék.


A barát az barátbarát (párod), vagy szimpla jóbarát?


Haveréra nem vsz.

2020. jan. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%
Remélem legközelebb a sajátoméra.
2020. jan. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Oda nem mész, visznek.
2020. jan. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem úgy is jó bro ha visznek. Igazad van. Túl sok temetés van már mögöttem. Amúgy az ember érzi, hová kell elmenni, és hová nem. De általában kapsz róla egy borítékot, egy szép idézetet, helyszínt, időt. Ha ilyet kapsz, arra illik elmenni. Mert ilyet nem mindenki kap.
2020. jan. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Barát alatt nem párkapcsolatot hanem szimpla jóbarátot értek. Természetesen ha a párom szüleivel történne valami oda nem kérdés, hogy mennék. Jóbarát alatt azt értem akit legalább 1-2 éve ismerek, napi/heti szinten beszélünk is viszonylag gyakran össze is járunk szórakozni, beszélgetni stb. Haver alatt pedig olyat értek akivel szintén lehet régóta ismerjük egymást, de nem beszélünk rendszeresen, inkább csak egy társaságba kerültünk, viszont ettől függetlenül amikor ritkán de találkozunk akkor jóba vagyunk, beszélgetünk, bulizunk stb.


Ezért is vetődött fel a kérdés, mert például egy haver lehet nem tudja a postai címem, vagy nem is küldenek senkinek névre szóló meghívót, viszont lehet illene elmenni.

2020. jan. 2. 18:55
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én saját tapasztalatból általánosan: rokon temetésére, amennyiben tartottuk a kapcsolatot. Illetve a haver/kolléga szülőjének, közeli hozzatartozójának a temetésére is mennék, ha tényleg jó haver/kolléga. Azért mert a gyászban a legtöbb amit adhatok, ha mellette állok. Ha tényleg jó haver, jó a kapcsolatom az illetővel, akkor elmegyek a temetésre, mert ez a legnagyobb vigasztalás,ha ott vagyok mellette.
2020. jan. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Bárki temetésére elmehetsz (kivéve, ha valakivel nagyon rossz viszonyotok van, és vagy te, vagy az illetö cirkuszt csinálna a temetésen), meghívás nélkül is.

Ha úgy érzed, az illetö, akit temetnek vagy a gyászoló családtagja nemed jelent valamit, akkor nyugodtan menj el.


Éppen ugyanígy, ha egy temetésre akár ilyen okból is nem akar elmenni, olyan sincs, hogy kötelezö, legfeljebb szokás. Meg közelálló ember esetében segít lezárni, ha ott vagy a temetésén. De van, aki erre nem képes valami lelki ok miatt, az is elfogadható.

2020. jan. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
* neked jelent valamit
2020. jan. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha jelentett neked valamit, meg hiányzik, meg megemlékeznél róla; vagy akár vaggyal elválasztva is valamelyik teljesül, hogyha úgy érzed, hogy ez neekd most fontos lenne, jó lenne, jelentene neked valamit , akkor menj. Haverod szülőjének szerintem mehetsz, ha fontos neked, a barátod-haverod iránti együttérzésből. Részvétnyilvánításból.

De szal szerintem nem fog megorrolni rád, ha nem mész el, de ha fontos neked, tesód az illető, akinek a szerette eltávozott, meg úgy érzed pl, ott kéne lenned, ott lenne a helyed,

akár osztozni részt venni a gyászban, biztosítani őt a támogatásodról, a barátot, stb. akkor

2020. jan. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
51%
Én elmennék az ellenségeim, rosszakaróim temetésére mert látni akarom és meggyőződni, hogy igaz-e. Utána nyugodt vagyok.
2020. jan. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!