Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nálad fiatalabb, azonos...

Nálad fiatalabb, azonos neműnek mikor köszönsz előre?

Figyelt kérdés
Már amikor kollégák voltunk megfigyeltem hogy reggel hiába ő érkezik később elvárja hogy őt köszöntsék. Azóta volt köztünk konfliktus és már nem is vagyunk közvetlen munkatársak. Én ha megyek a munkahelyére belépve természetesen köszönök de a kolleganoivel gyakran vissza se köszönnek.

2020. jan. 4. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Na neki biztos nem.


Elvileg az újonnan érkező köszön elsőként, kortól függetlenül.

2020. jan. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ha utcán találkoztok?
2020. jan. 4. 12:32
 3/8 anonim ***** válasza:
23%
Ha utcán találkoznak az emberek és észre is veszik egymást, az köszön elõbb,aki közelit a másik felé.
2020. jan. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Ilyenkor nem bánom, hogy már eltörölték ezt a fajta világot... Ember = ember, kint = bent nincs ilyen, hogy a rangban vagy helyszínben feletted álló várja, hogy neked kell előbb köszönni. Nem a rangunkat firtatjuk, az köszön előbb, aki előbb észlelte a másikat, minden mást bunkóságnak nevezünk a 20. század óta. Jó, hogy nem akarjátok ehhez az etikett-mizériához a hátsó lépcsőház- és cselédajtó-használatot visszahozni, mert együtt dukált a kettő.
2020. jan. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam fiatalabbnak akkor köszönök előre, amikor én belépek egy olyan helyiségbe, ahol ő már ott van. Akkor még az igazgató is előre köszön a takarítónőnek, a tanító néni a gyerekeknek. Kivétel: rendőrök, katonák.
2020. jan. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%
Aki előbb meglátja a másikat az köszön. Leszarom a többi körülményt.
2020. jan. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én mindig mindenkinek köszönök. A #4 válasz meg a szívemből szólt.
2020. jan. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
Én ezt abszolút nem tartom számon. Ha valakit meglátok, szembe jön velem, evidens, hogy köszönök. Nem érdekel, hogy ki volt az első és ki a második. Nemre, korra tekintet nélkül.
2020. jan. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!