Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a véleményetek a tiszteletr...

Mi a véleményetek a tiszteletről? Szerintetek is a korral jár?

Figyelt kérdés

2020. jan. 9. 16:17
 1/8 anonim válasza:
58%

Dehogy.

Magázás, tegezés... aki minimum 18-cal idősebb tőlem, azt magázom. Aki fiatalabb, de olyan a foglalkozása, szintén magázom.

Most, hogy kivel hogyan viselkedek... ha alapból bunkón áll hozzám, akkor nincs tisztelet.

Ha még nem volt megnyilvánulása egyikünknek sem, akkor normálisan, tisztelettudóan állok hozzá a másikhoz. Ha ennek ellenére bunkó, akkor én sem fogok tiszteletet mutatni.

Volt már olyan, hogy kb 30 évvel idősebbet kezdtem el tegezni. :D

Ez az én véleményem, nem axióma, én így működöm.

2020. jan. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Van egy ismerősöm, aki mindig ezzel jön, hogy őt mennyire-, és mennyien tisztelik... Mert nem veszi észre, hogy akik "tisztelik", azok átb×k. AZ apja is ilyen "menő" volt.

Tehát én nem szeretem ezt a dolgot, mert egy üres lózunk az egész. Emberek legyünk egymással ennyi az egész.

2020. jan. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Dehogyis, sőt szerintem a mai idősek társadalom eléggé buta rétege...
2020. jan. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Azt tisztelem aki engem is tisztel. Az idősebbeknek több tiszteletet adok, még ha ez nem is kölcsönös, egy bizonyos mértékig. Ha már lenéző a viselkedése, ok nélkül, nem látom értelmét a tisztelet megadásának. Ez ilyen hierarhikus dolog de csakis kor alapú. Nem érdekel kinek mi a foglalkozása vagy hogy 'mekkora ember'.
2020. jan. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
a tisztelet nem jár, hanem ki kell érdemelni.
2020. jan. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy alapszintű kedvesség, normális, neutrális viselkedés jár. De tisztelet? Az azért más tészta :D Nem jár automatikusan a korral.
2020. jan. 12. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

ki mit ad, azt kap. így viselkedj bunkó módon.

Ha mindentől függetlenül parasztul viselkedsz mással, te se várj jobbat. Ha mindig normális viselkedésre törekszik az ember, meg ha eleinte a másik nem is az, akkor hosszú távon te is normális hozzáállást kapsz.

nyilván nem kell lemenni mindig.kutyaba, de még.kell.probalni.megmutatni a másik.embernek, hogy van más mód

2020. jan. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy fúvószenekarban játszottam, 18 éves voltam. Jött egy új karmester, aki hozta a feleségét is. Mindketten zenészek voltak. Alig voltak pár évvel idősebbek nálunk. Mindenki tegezte őket, és jó haverok lettek. A pasit tegeztem, a feleségét nem tudtam. Hiába kérte. Túlságosan tiszteltem. És nem voltam belé szerelmes, mielőtt megvádolna valaki ezzel. Nem is volt számomra szép, de mégis így történt.
2020. jan. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!