Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 3-4 évvel idősebb magán (! )...

3-4 évvel idősebb magán (! ) plasztikai sebésznek nőként felajánlhatom a tegeződést?

Figyelt kérdés
34 éves vagyok, az orvos 37-38. Fiatalos, modern magán plasztikai sebész. Jó viszonyban vagyunk, mindig jókat beszélgetünk. A városban is gyakran összefutunk, sőt a konditeremben is. Kicsit kínos “Jó napot kívánokkal” köszönni ilyenkor, valahogy nem adja a dolog magát. Úgy érzem, hogy udvariasságból nem tegez, mert a nő dolga azt felajánlani. Én viszont az orvos-beteg viszony miatt vagyok tanácstalan. Melyik írja felül ilyenkor a másikat? Társadalmi rangban egyenrangúak vagyunk, hasonlóan komoly külföldi diplomám van, szintén Dr.
2020. jan. 23. 19:08
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Valóban a nő joga a felajánlás, ő nem kezdeményezheti. Ha úgy érzed, kényelmesebb lenne úgy, tedd meg!
2020. jan. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%

Nem ajánlhatod fel, amíg beteg-orvos kapcsolat van köztetek. Ha együtt nyaraltok Madeirán, akkor esetleg, de én magam akkor sem ajánlanám fel. Viszont ha a szülői értekezleten találkoztok, mint szülők, akkor szabad a vásár.

Jó lenne belátni, hogy ez nem olyan, mint a Facebook-barátok számának szaporítása vagy a fiúgyermekek húsvéti piros tojás gyűjtése - a tegeződéshez nem elég az, hogy "már 3x találkoztunk", mert a tegeződés feltételez egy melegebb, bizalmasabb viszonyt. Ha az megvan, akkor a tegeződés már jön magától.

2020. jan. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 subrette ***** válasza:
55%
Ha a konditeremben találkoztatok volna először, bizonyára tegeződnétek. Szerintem ebben a helyzetben kezdeményezheted a tegeződést, az orvos-beteg kapcsolat ellenére is.
2020. jan. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

„a tegeződéshez nem elég az, hogy "már 3x találkoztunk", mert a tegeződés feltételez egy melegebb, bizalmasabb viszonyt.”


Hagyjuk már ezt a modoroskodást. Nyilván minden más helyzetben tegeződnének. Ahogy előttem is írták, ha az első találkozó a kondiban történik most tegeződnének.

2020. jan. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%

>> ha az első találkozó a kondiban történik most tegeződnének

Az nem is annyira biztos... Pl. ha én sebész lennék és a kondiban ezzel áll elém egy 140 cm-es csámpás csaj, akkor bizonyára azt felelném, hogy: Ne haragudjon, inkább ne tegeződjünk. Még csak az kellene, hogy a tömött buszmegállóban harsány "Szervusz Gergely" felkiáltással üdvözöljön... mert aki itt ezt kérdi (lásd a címet), az azt sem tudja, hogy hogyan viselkedjen és éljen a lehetőséggel.

2020. jan. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem kedves utolsó, veled beszélni sem akarnak az emberek, nem hogy tegeződni. Nem kell ettől félned.
2020. jan. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 subrette ***** válasza:
55%

Ez most egy olyan patthelyzet, amikor egyik fél sem meri kezdeményezni a tegeződést, mert úgy látja, hogy nem volna illendő. Ilyenkor vagy maradnak a felek a magázódásnál, ami -- ahogy írod is -- furcsa és kellemetlen köztetek. Vagy valamelyik fél megtöri a tartózkodást és lép. Ilyenkor tompítani lehet a dolgot úgy, hogy kérdésként fogalmazod meg: nem venné-e sértésnek, ha tegeződnétek? Ez olyankor kérdezd, amikor van nem kell rögtön döntenie, hanem van ideje gondolkozni, pl. épp elköszöntök egymástól. Legközelebbi alkalomra meglesz a válasz.

Szerintem neked, a nőnek kellene ezt kezdeményezni. Azért is, mert a magánorvos-beteg kapcsolat valamennyire szolgáltató-vevő kapcsolat is és abban a vevőé a kezdeményezés joga. Így két érv szól amellett, hogy kezdeményezd, míg csak az orvos-beteg kapcsolat áll az ő oldalán.

2020. jan. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha ilyen sokat találkoztok, akkor érdemes tegeződni. Ha bárhol máshol találkoztatok volna, most tegeződnétek. Nincs közös ismerősötök, aki kívülről segítené az összetegeződést? Hármasban találkoznátok, hallaná, hogy magázódtok és mondaná, hogy inkább tegeződjetek. Ekkor nem lenne gond, hogy ki ajánlja fel a másiknak.
2020. jan. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Már tegeződünk! Egy közös ismerős által. Tegnap ugyanoda voltunk hivatalosak egy baráti rendezvényre. Ott azért kínos lett volna a magázódás.
2020. febr. 1. 16:03
 10/10 anonim ***** válasza:
:)
2020. márc. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!