Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tiszteletlenség ha a főnökömme...

BANDI21 kérdése:

Tiszteletlenség ha a főnökömmel nem fogok kezét?

Figyelt kérdés
Körülbelül fél éve dolgozom egy kávézóban pincérként iskolai gyakorlat gyanánt. Úgy tudom hogy etikett szerint a magasabb rangú vagy idősebb nyújt kezet először első találkozásnál, ha viszont nem nyújt nincs kézfogás. Mivel a főnököm (aki amúgy egy 38 éves férfi, én 17 vagyok) nem nyújtott kezet, ezért soha nem ráztunk kezet idáig. Tegnap volt osztálytársam első munkanapja, aki főnökünkel való elköszönésnél kezet nyújtott neki, én pedig szimplán el köszöntem tőle szóban mert nem nyújtott kezet. Vártam hátha szóvá teszi, vagy az arckifejezéséből ki tudom következtetni hogy nyújtanom kéne e a kezem de teljesen normálisan mosolyogva mint eddig, vissza köszönt. Szóval most így hogy munkatársam is kezet fog vele, nekem is kéne? Melyik opció számít tiszteletlenségnek? Ha legközelebb nyújtanék kezet nem lenne furcsa hogy eddig nem tettem és most hirtelen nyújtok neki?

2020. febr. 12. 23:39
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Semmi rosszat nem tettél. Ha eddig nem volt kézfogás, eztán sem élnek vele. Teljesen rendben van az elkoszones anélkül is.
2020. febr. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%

Ha többen vagytok férfiak, és a többiek kezet fognak, akkor férfiatlannak hat, ha te nem követed őket. Ennél már csak az lett volna gázabb, ha pukedliztál volna :D


nem hinném, hogy ebből bárki ügyet csinálna, mindenki volt 17 éves bizonytalan srác, a kamaszkor és a felnőttség határán, de legközelebb ilyenkor bátran rázz kezet, és ne aggódj ilyesmin.

2020. febr. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Minden ember egyenlőnek vélek, ez a kézfogásos b×ggal nem kell foglalkozni, az elfogadást mással is lehet a másik felé jelezni.
2020. febr. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Jól tudod, az idősebbnek, feljebbvalónak kell kezet nyújtania. Éppen az a tiszteletlenség, ha a fiatal nyújt kezet.
2020. febr. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Hihetetlen, hogy 17 éves vagy.


Az a tiszteletlenség ha nincs benned felé tisztelet és úgy létezel mellette.

Az etikett meg arról szól, mi az ésszerű az adott helyzetben.

2020. febr. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tűnik, a volt osztálytársadat nem tanították illemre: nem nyújthat előre kezet a főnökének. De ez nem annyira fontos. Az ilyen helyzetek idővel kialakulnak, fontosabb az, hogy tiszteletadás és jó hangulat legyen a munkahelyen.
2020. febr. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy a főnököd tisztában van az illemmel ? A főnök nem azt jelenti, hogy úriember...
2020. máj. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!