Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan szólítjátok a gyermeket...

Hogyan szólítjátok a gyermeketek pedagógusát? Ti is néninek/bácsinak, vagy a keresztnevén?

Figyelt kérdés
A gyermeknek természetesen Péter bácsi, Marika néni, tanító néni, tanító bácsi, de szülőként? :)

2020. febr. 19. 08:24
 1/7 anonim válasza:
24%
Mivel azonosulunk a gyerekkel, így mindenkit bácsizunk és nénizünk, természetesen agyamenten gügyögve.
2020. febr. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tanárnő... Igazgatónő...
2020. febr. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis a szaktanár a tanárnő v tanár úr, de az alsós osztályfőnök tanítónő/... de ha azt is tanárnak szólítod az is jobb amúgy jobban szeretik ezt. 😅
2020. febr. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem szólítok tanítót tanárnak, csak azért, hogy pitizzek neki. :)

Már az oviban kiéreztem, hogy az ovónők erőltették a gyerekkel, de még a szülőkkel is a "tanító néni" megszólítást, amikor ő ovónénik és nem tanítók.

A közoktatásban többek között vannak ovónők, tanítók és tanárok is, butaság lenne keverni őket.

Felső tagozaton és középsuliban természetes a részemről a "tanárnő", ill. "tanár úr" megszólítás.

Alsó tagozaton, negyvenes éveimben járó szülőként kissé furcsálom egy jóval fiatalabb tanítót "néninek" szólítani. A gyerekemnek néni, bácsi, de nekem nem.

Engem is a keresztnevemen szólít, pedig megtehetné, hogy "szülőnek", vagy "anyukának" szólít.

2020. febr. 19. 10:55
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hány éves, és tegeződik-e.

Aki tegeződik, azt én a keresztnevén szólítom. Van, aki őket is nénizi, de szerintem ez elég béna, főleg, hogy általában velünk egy korú vagy fiatalabb emberekről van szó.

Magázódni inkább az idősebb pedagógusok szoktak nálunk, őket mindenki nénizi, de nekem ez az ő esetükben nem esik nehezemre.

2020. febr. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Teljesen egyetértek veled. Az idősödő pedagógusokat én is nénizem, de aki az én korsztályom, vagy jóval fiatalabb, borzalmasan kínos néniznem.

Ezek szerint ez a szitu nem csak engem zavar. :)

2020. febr. 20. 14:05
 7/7 anonim ***** válasza:

"Engem is a keresztnevemen szólít, pedig megtehetné, hogy "szülőnek", vagy "anyukának" szólít."

Hát akkor meg is van a megoldás: ahogy ő szólít, te is úgy szólítsd őt.

De szülő ne kezdje, ne kezdeményezze a tegeződést, a keresztnéven szólítást, az nem illendő.

2020. márc. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!