Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hallgatóként e-mailben tényleg...

Hallgatóként e-mailben tényleg tiszteletlenség "Tisztelt Vezetéknév Keresztnév! "- megszólítással kezdeni a levelet? Most azt hallottam, hogy az és a Tisztelt Tanár Úr az elfogadható.

Figyelt kérdés
2020. febr. 19. 21:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

De ha most hallottad, hogy elfogadható, akkor miért gondolod, hogy tiszteletlenség?

(Egyébként nem az, bár udvariasabb, ha van mögötte "úr" is.)

2020. febr. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azt hallottam, hogy nem udvarias.
2020. febr. 19. 21:55
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
hát Tisztelt Nagy Pál tanár úr - vagy csak Tisztelt Nagy tanár úr, vagy Tisztelt Tanár úr! a jó.
2020. febr. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

:O Már negyedik éve rosszul írom akkor.


Most a legutóbbi levelemre az egyik azt írta vissza, hogy "Tisztelt Hallgató!" Ezt én mindigis furcsáltam.

2020. febr. 19. 22:43
 5/12 A kérdező kommentje:
Amúgy a tanár úr megszólíást azért nem használtam eddig, hiszen ők nem is tanárok, hanem oktatók. De ha ez a normális, akkor áttérek.
2020. febr. 19. 22:44
 6/12 anonim ***** válasza:
de, tanár, aki oktat, te ebben a relációban vagy vele, akkor is, ha neki van valami egyéb foglalkozása is... ha esetleg prof. akkor Professzor úr a megszólítás. de azt hiszem, nem fogták fel tragikusan a megszólításodat.
2020. febr. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Reméljük, köszi!
2020. febr. 20. 16:56
 8/12 anonim ***** válasza:

Itt van erről egy érdekes tanulmány: [link]


Egyébként tényleg udvariasabb, ha Tisztelt Tanár Úr/Tanárnő! - t írsz. Ebben a viszonylatban kevésbé udvariasak számít a Tisztelt Vezetéknév Keresztnév! megszólítás.

2020. febr. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%

Évek óta kapok hallgatóktól olyan levelet, amelyben ez a megszólítás áll: "Tisztelt X. Y.!" És a levél szövege pl. ez: "Küldöm magának a beadandó dolgozatomat. Nem tudom, maga mikorra fogja kijavítani, de örülnék, ha minél hamarabb megkapnám magától a jegyemet."


Egy kezemen meg tudnám számolni, hány olyan intelligens hallgató van, aki "tanár úrnak" szólít. A többiek barlangban nőttek fel, úgy látszik.

2020. jún. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9-es: teljesen megértem, hogy ez a levél szövegében illetlenség, én ilyet sohasem írtam volna.


Viszont azért ismerjük el, hogy több olyan oktatói is van, aki nem tiszteli meg a hallgatót, pl. a héten több válaszlevelet is kaptam, amiben egész korrekten megfogalmaztam a kérvényemet (Tisztelt X. Y. Tanár Úr!) megszólítással, majd ilyen válaszok jöttek különböző oktatóktól:

- Rendben! (megszólítás, aláírás és minden egyéb nélkül)

- Keresztnevem,-itt kezdi a levelet-

- Kedves Keresztvév!


Azért ennek két irányúnak kellene lennie, nem? Ha a tanár úgy ír, hogy kedves keresztnév!, akkor nekem még mindig a Tisztelt X. Y. Tanár Úrnál kellene maradjak?

2020. jún. 8. 22:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!