Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kocsmai etikett, viselkedés,...

Kocsmai etikett, viselkedés, tanácskérés első alkalomra?

Figyelt kérdés

Nem iszok, nem cigizek stb, egyszerűen mert nem érzek rá késztetést. Nem is vagyok benne biztos, hogy kocsmát keresek csak ez ugrott be. A lényeg, hogy ki szeretném próbálni nem az ivás miatt hanem csak a hangulata miatt.

Nem tudom itthon mennyire vannak ilyenek, olyasmi kocsmát vagy helyet keresek mint ami az amerikai filmekben van vagy akár a valóságban is amerikában, ezek az országúti kocsmák vagy pihenőhelyek nem vagyok biztos benne melyik.


Röviden a kérdéseim:

Mennyire látszódna rajtam, hogy most vagyok elöszőr kocsmában? Mire figyeljek oda, hogyan szokás ott viselkedni, hogyan viselkednek az emberek, mennyire közvetlenek? Van e iváson kivül más amit ott tudsz csinálni? Illetve tudom ez hülye kérdés, de mivel utána azonnal indulnék is tovább autóval, így van e lehetőség alkoholmentes ital fogyasztására? És még valami, ezek éjszaka nyitva vannak, mármint éjfél után?



2020. márc. 2. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kocsmába inni járnak az emberek. Ha nem szeretsz inni akkor miért akarsz kocsmába menni? Mintha egy vegán minden nap a KFC-be beülne. A másik hogyha egyedül péntek este beülnél a pultba narancslét szopogatni akkor minimum retardáltnak néznének.
2020. márc. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Tudom hogy fura éppen ezért kérdezek erről. Ahogy írtam, csak megnézném belülről, kíváncsi vagyok milyen.

Még az se lenne gond, hogy igyak csak az a baj, hogy tényleg utána én mennék tovább autóval.

2020. márc. 2. 21:43
 3/11 mustafa33 ***** válasza:
Valamiért nagyon olyan érzésem van, hogy azt az autót még csak madzagon húzod magad után de lehet. Ha meg nem, akkor mi gátol abban, hogy megszomjazott átutazó módjára bemenj meginni egy tonikot (gin nélkül) és eközben szemügyre veszed a kricsmit? Etiket? Húzódj az ajtó melleti sarokba, ne legyél feltűnő és ne bámuld nagyon a törzsvendégeket, mert a bemutatkozásuk nem lesz kellemes.
2020. márc. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tényleg azért kérdezem mert még soha nem voltam kocsmába és ahogy írtam csak egyszer megnézném milyen de csak az ivás miatt nem vonz a dolog. Nekem csak annyi elképzelésem van a helyről amit filmekben láttam.
2020. márc. 3. 06:40
 5/11 anonim ***** válasza:

Egyedül ne menj

Mindenképp társasággal, de legalább ketten

2020. márc. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Fiú lány?

Kistelepülésen vagy nagyvárosban élsz?

Magyarország határain innen vagy túl?

Van idősebb testvéred? (Fiú/lány?)


Ezen kérdések, vagy egy részük megválaszolása segítene abban, hogy egy részletesebb választ adjak.


Amúgy nem kötelező alkoholt inni, egy kávéra is bemehetsz. De egy cola esetén sem néznek ki onnan.

2020. márc. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

21 éves

fiú

Budapest

Nincs van egy barátom azzal talán lehetne

2020. márc. 5. 00:39
 8/11 anonim ***** válasza:

Budapesten számos lehetőség van erre. Romkocsmától a művészhelyeken át a késdobálókig. Azután ott vannak a rock-kocsmák meg a sznob elit helyek is, hogy csak párat említsek.


Apukád nem vitt el sohasem legalább egy kólát inni? Mert engem már gyerekként igen. Bár akkor a részeg emberek, sőt még a berúgás is igen távol állt tőlem, először csak egyetemistaként rúgtam be.


Nem értelek, milyen középiskolába jártál? Papneveldébe? Mert furcsa, hogy egyszer sem mentél el az osztálytársasaiddal, ha nem is minden délután, de legalább néha.

2020. márc. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem csak egyszerűen nem voltam és vagyok ez a bulizós fajta, nem járkálok szórakozóhelyekre, nem érdekelt ez.
2020. márc. 5. 02:40
 10/11 anonim ***** válasza:

Voltál azóta?

Igaz, mostanában erre nem alkalmas az idő, de amikor ezt írtam, akkor még az volt.

2020. márc. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!