Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak szerintem furcsa (és...

Csak szerintem furcsa (és valahol tiszteletlen) vállaltan ateista embernek egyházi temetést szervezni, úgy, hogy ő ezt szinte 100%, hogy ellenezné?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm, aki nagy ateista volt nemrég hirtelen elhunyt. Biztos nem tért meg a halála előtt, mert előtte nem sokkal is ateista tartalmakat posztolt, tudományos területen tanult, az egyházat semmi jóra se tartotta, stb. Számomra megdöbbentő volt, hogy a családja mégis egyházi szertartást igényelt, és nem, ne értse félre senki, nem a beleszólás miatt (nem is tudok és nem is akarok), csak elgondolkodtam rajta, hogy szerintem ez elég tiszteletlen az elhunyttal szemben. Én nagyon nem szeretném, ha a családom ennyire nem venné komolyan halálom után a személyiségemet és az akaratomat.

2020. márc. 5. 22:05
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
11%
A rokonai meg őt tartották tiszteletlennek, amiért nem tartja tiszteletben az ő vallásosságukat. Két oldala van az éremnek. Ha az ateista életlében nem tisztelte a családja felfogását, most a család nem tiszteli az övét. Ez csak viszonzás.
2020. márc. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
64%
A temetés nem a halottnak szól, a rokonoknak fontos a méltó búcsúztatás. Ők pedig szerezhették a halottat annyira, hogy érdemesnek tartsák egy szép szertartásra ahelyett, hogy csak elkaparják.
2020. márc. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
73%

Amennyiben ateista, hite szerint o mostantol nem letezik, tehat szamara erdektelen a temetese.

A temetes amugyis a hozzatartozok gyaszfeldolgozasahoz kell.

En is tiszteletlennek tartom egyebkent, de realisan nezve logikus. A csaladnak igy konnyebb, o meg hite szerint megszunt es kesz, nem tud mar a temeteserol. Nem hozzatartozok, meg gondoljanak, amit akarnak.

2020. márc. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
96%

"Ha az ateista életlében nem tisztelte a családja felfogását, most a család nem tiszteli az övét. Ez csak viszonzás."

Kizárt dolognak tartom, hogy bosszúból rendeztek volna egyházi temetést.

2020. márc. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 A kérdező kommentje:
Na azért a polgári temetés sem csak elkaparás, és hallottam már olyanról is, hogy az adott pap pocsék temetést tartott (mondom ezt nem ateistaként). Az első válaszoló igen érdekes reakciót írt... Akár hozzátartozó, akár nem, én biztos nem mernék a halott szinte biztos végakaratával szemben cselekedni, akárhogy is lenne nekem könnyebb.
2020. márc. 5. 22:22
 6/64 anonim ***** válasza:
25%
A viszonzás és a bosszú az két különböző szó.
2020. márc. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
22%
Ha a halott feltűnően ateista volt, a család meg vallásos, az azt jelenti,hogy egy egész életen keresztül szembement velük. A család most miért is kezdje el tisztelni őt, és a saját elveik ellenében rendezni neki temetést?
2020. márc. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
86%

"elkaparták" az oszt igen, itt látszik a szűklátókörűség. Lehet szép megemlékezése valakinek vallás nélkül is, nem lesz attól elkaparás, hogy nem idézgetnek régi könyvekből.


Egyedül annyiban van igaza az egyik előzőnek, hogy ez elsősorban az élőknek szól. Viszont lehet vitatkozni a helyességén. Én nem tartom annak, ha szerették szeressék halála után is úgy ahogy volt. Temessék asszerint és később ettől függetlenül imádkozzanak érte ha számukra ez fontos

2020. márc. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 A kérdező kommentje:
Na azért fontos megjegyezni, hogy a család küldte el őt egyházi iskolába, ott is érettségizett, és ott lett belőle óriási ateista...
2020. márc. 5. 22:26
 10/64 anonim válasza:
93%
A temetés szerintem a rokonokról szól, hogy ők gyászoljanak, a halottnak már úgy is mindegy. Én, aki szintén nem hiszi, hogy van valami felsőbb hatalom, illetve élet a halálon túl, úgy vagyok vele, nekem már teljesen mindegy, hogy miként temetnek el azután, hogy megszüntem létezni... A rokonok éljék ki kicsinyes vágyaikat, hogy a "megszokás" szerint cselekedhessenek. Ez csak az én véleményem, de szerintem tök mindegy.
2020. márc. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!