Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hölgyek, lányok, számotokra...

Hölgyek, lányok, számotokra mit jelentene, illetve mennyire volna fontos, hogy a tömegközlekedésen a férfiak átadják nektek a helyüket?

Figyelt kérdés
Tudtommal régebben ez még szokás volt, csak talán az egyenrangúság hozta el magával, hogy ez ma már nem elvárás. Én férfiként elég kellemetlenül érzem magam, ha egy nő állni kényszerül mellettem, ugyanakkor meg mégis az van bennem, hogy ma már talán furán hatna átadni a helyemet (hangsúlyozom, NEM terhes nőkről van szó), főleg hogy vannak akik ezt akár egyenesen zokon is vennék. Pedig ha átadom a helyem, egyáltalán nem azért teszem, mert lenézném a nőt, éppen ellenkezőleg... Kíváncsi vagyok, hogy a többség hogyan reagálna egy ilyen gesztusra.
2020. márc. 8. 19:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%

Én biztos, hogy nem sértődnek meg, sőt, pedig csak középkorú vagyok.

Akkor a legbosszantóbb, amikor állok, imbolygok fáradt lábbal a magassarkú cipőmben és az ülő férfi bámul. Nőnek néz/lát, de már nem becsül annak.

2020. márc. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%
Én nem igénylem, ugyanannyit fizet érte az a férfi is, mint én. Én is adtam már át férfinak, ha láttam, hogy sántít vagy kisgyerekkel volt.
2020. márc. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

Nincs ilyen elvárásom.

34/N

2020. márc. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
52%

Nem várom el. Persze nem sértődnék meg, hozzászoktam hogy egyes férfiaknak van erre igénye mert úgy nevelték őket. Főleg az idősebb korosztályt. De az az igazság hogy régi időket idézi szerintem amikor az udvariasság kb ugyanannyira divat volt mint verni az asszonyt... előreengeded az ajtóban aztán lekeversz neki egy olyan sallert hogy beszakad a dobhártyája... ugye érzed az ellentétet? És ezért tudok felháborodni azon amikor a nőgyűlölők azzal jönnek hogy "Bezzeg az udvariasságot elvárják a qvák! Hol van ilyenkor az egyenjogúság?" Őszintén szerinted jár bármi előnnyel az hogy néha előbb szállhatok fel egy buszra vagy mehetek be egy ajtón?

Az udvariasság semmi előnnyel nem jár a nők számára. A férfiak igazolhatják maguknak hogy milyen rendes emberek, jólneveltek stb. De igazából semmi értelme nincs, és én örülök neki hogy kiveszőben van. Engem ne kezeljenek máshogy még pozitív értelemben se!

Azt még hozzátenném hogy nem femináci vagyok. A hagyományos feminizmusban hiszek ami nem arról szól hogy nyomjuk el a férfiakat, hanem az egyenjogúságról.

Egyébként én az időseknek akkor adom át a helyem ha látom rajta hogy szüksége van rá. Értem ezalatt hogy rossz kondiban van. Egy 40 éves nő ne várja már el tőlem hogy felállok az ő kedvéért, de egy 70 éves néninek/bácsinak nyilván nagyobb szüksége van arra a helyre, mert ha elesik talán meg is hal...

És innen ered valószínűleg az is hogy a nők üljenek inkább mert elméletileg nehezebben állják végig az utat mint egy férfi... hát én a sajàt esetemben ezt nem tartom igaznak de ahogy előttem írta egy idősebb hölgy bizony vannak akik tényleg nem bírják. Ilyen esetben indokolt lehet. Terhes nőnek, nagyon öregnek, betegnek, sok táskával utazónak, én is átadom a helyem DE nem azért mert ez az illem hanem mert sajnálom az illetőt és a társadalmi szabályoktól függetlenül úgy érzem hogy ez a helyes. Szerintem egy férfitól is ugyanez várható el. Szóval ha egy néni össze akar esni melletted akkor alap, de ha egy sportos fiatal lányról van szó akkor inkább ne tedd magad... 17L

(Bocsánat a regényért!)

2020. márc. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
64%

Na, kérdező, itt 2 válaszból nagyjából mindent megkaptál, ami érdekes lehet.

Az első válaszoló a régimódi hölgy - a második a modern, egyenjogúságban élő nő.


Igazából csak egy dologban kell döntened:

egyenjogúságot szeretnél?

Ha igen, akkor 𝐬𝐞𝐧𝐤𝐢𝐧𝐞𝐤 nem kell átadnod a helyed csak azért, mert nő.

Azt kell megnézned, hogy gyenge, beteg, elesett, sok csomaggal, stb. - vagy esetleg terhes?

Bár az utóbbival vigyázz, mert néhány terhes nő nem szeret leülni, rossz neki.

Őket mindig kérdezni kell.


Aki pedig a magas sarkú cipőt reklamálja: jah, azt az egyenjogúságban nem kötelező viselni!


Igazi egyenjogúság pedig akkor lesz, ha mindenki úgy gondolkodik majd, mint a második: vagyis egy nálad elesettebb FÉRFINAK is át kell adni a helyet!

Azt pedig, hogy hol tartunk ebben, a pontozásban lemérheted.

2020. márc. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

4-es válaszoló, az előre engedés tényleg nem ad olyan nagy előnyt, bár azért ha tömegben előbb szállhat fel a nő, akkor nagyobb eséllyel találhat magának szimpatikus helyet.


Nekem semmiképp nem szimpatikus az a régimódi hozzáállás, hogy verik a nőket, de a helyátadással nem látok problémát. Persze senkire nem kényszerítenék ilyesmit, csak magam részéről mondtam el, hogy van egy ilyen késztetésem... Nem azért hogy rendes embernek érezhessem magam, hanem azért, mert némileg elfogult vagyok a hölgyek felé...

2020. márc. 8. 20:10
 7/16 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező: 4-es vagyok.


Bocsánat ha félreérthető voltam. Tudom hogy nincs összefüggés a helyátadás és a verés között, én csak arra céloztam hogy mindkettő egy régi szokás aminek ki kellene mennie a divatból. A pozitívnak és negatívnak is.


Egyébként nem vagy könnyű helyzetben, mert nagyon ellentétes vélemények vannak, én se tudnék kiigazodni ha fiú lennék hogy most mégis mit csináljak.

Szerintem a legtisztább ha az alapján döntöd el hogy a másiknak nagyobb szüksége van-e arra a helyre - ahogy korábban is írtam.

2020. márc. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
42%

Én örülnék neki. Olyan jó, hogy vannak még ilyen udvarias férfiak, akik tisztelik a nőket. Bosszantó tud lenni, amikor épp felszabadul egy hely, leülnék, és egy pasi bevág elém. Fiatal, nem beteg pasira gondolok. Jártam már így.

Attól, hogy egyenjogúság van, nem kéne kivesznie a nők felé mutatott előzékenységnek. Szerintem igazi úriember, aki szívesen átadja a helyét egy nőnek.

Esetleg akkor lehet gond, ha mondjuk van egy kis háj a nő hasán, és azt hiszi, terhesnek nézted. Esetleg azt hiszi, hogy idősnek néz ki. Ezzel mondjuk megbánthatod. Vagy ha pont vad feminista az illető.

2020. márc. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%

Na igen... éppen mondani akartam, de jött a #8 példának.

Olyan egyenjogúság 𝐧𝐞𝐦 létezik, ahol a nőnek még külön jogai vannak.

Azt elhiszem, hogy egyeseknek jól esne, de ilyen nincs. Akkor ez nem egyenjogúság!


Igazából itt két dolog van:

1: régi világ. A nőnek sokféle előjoga volt, köztük igen fontosak is: pl. vész esetén először a nőket mentik. Tehát ők maradnak életben.

Cserébe csak egy, de igen fontos kötelesség: vitában a döntés joga a férfié.

Amelyik nő ezt nem akarta elfogadni, az kapta a verést.

Azért ez is elég fontos dolog.


2: egyenjogúság.

Kell ezt részletezni?

Igen, kell: tehát ilyenkor 𝐞𝐠𝐲𝐞𝐭𝐥𝐞𝐧 mondatban sem szerepelhet az, hogy "a férfinak kell/tilos" vagy "a nőnek kell/tilos".


Az meg a sunyi módszer, hogy egyenjogúságnak hívjuk, de a nőknek legyen több joga.

2020. márc. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
58%

#5 Baromi nagy tévedésbe vagy, nem vagyok attól régimódi, hogy jól esik a férfi figyelmessége és nőnek néz, csak nő vagyok!

Ez a béna moralizálásod helyett, inkább adtál volna érdemi választ, hogy igen v. nem. De szerintem te csávó vagy!

#1

2020. márc. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!