Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A paki szó a pakisztániakra...

A paki szó a pakisztániakra elfogadott, vagy derogáló a magyar nyelvben?

Figyelt kérdés
2020. márc. 11. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem több fórumról kiraktak vagy figyelmeztettek miatta.

Mondjuk én a B és az N szavakat is használom.

2020. márc. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
43%
És a proli szóval mi lehet a helyzet?
2020. márc. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy kicsinyítő képzős főnév, egyszerű becézés, semmi degradálí nincs benne.
2020. márc. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem bár eleinte onnan jött, hogy egyes rétegek és koroszályok (főleg a fiatalok) képesek mindent rövidíteni, sokan degradálónak vélték, ezért szerintem már nem illik használni.
2020. márc. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen degradáló. Olyan mint ha itthon a "c" betűs szót mondogatnád Miskolc, Salgótarján, Ózd, Kazincbarcika, Budapest VIII. kerület egy bizonyos lakosságára.
2020. márc. 14. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az angol nyelvben ez olyan, mint nálunk a "cigó".

De a magyar nyelvben nincs neki kulturális alapja, az emberek nagy többségének fogalma sincs, hogy ez sértő lehet valakinek, ezért eleve nem is sértő szándékkal használják.

Ahogy pl. a feketéket négernek nevezzük, ezt se sértő szándékkal tesszük. Bezzeg ha Harlem sötétebb részében mondanád valakinek, hogy néger, akkor megnézhetnéd magad.

2020. márc. 14. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 mustafa33 ***** válasza:
66%
Érdekes, a németeknek nem derogáló, hogy németnek, nemecnek, tedesconak, allemannak ... nevezik őket, pedig a saját nevük más. Nekünk sem derogál a hungarian, venger, wegier, uher... . De a t♦t, a r♦c, az ol♦h, a cig♦ny, a n♣ger, az azoknak akiknek nyelvünkben az a neve, derogál. Még mondja valaki azt, hogy mindenki egyenlő szinten van.
2020. márc. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%

Kérdező, tudom nem ez volt a kérdés, de a kérdésedben a derogáló szót használtad a degradáló helyett, helytelenül.

Ennek ellenére többen megértették, hogy mire célzol.

Minden esetre itt egy GyK-s cikk linkje a két szó közötti különbségről:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ke..

:)

2020. márc. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!