Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Fogorvosnál kinek illik...

Fogorvosnál kinek illik kezdeményezni a tegezést?

Figyelt kérdés
Néhány évvel fiatalabb fogorvosnom van.Mindketten nők vagyunk.Altalaban ki kezdeményezheti a tegezést?De talán nem is kellene.Magan egészségügyi laboratóriumban dolgozom általában a gyerekeket,ismerősöket szoktam tegezni.Volt,hogy tőlem fiatalabb lány elkezdett tegezni néhány alkalom után,tanácsokkal láttam el az állapotát illetően és rákérdezett ugye nem baj ha letegeztem.Engem személy szerint nem zavart,de nem akartam tegezést kezdeményezni,mert nem tudtam ki hogy fogadja. Az is előfordul, hogy anyám korabeli asszonyok kérdés nélkül tegezve szólnak hozzám.

2020. ápr. 15. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Miért érzed kényszernek a tegeződésre való áttérést ?
2020. ápr. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem érzem annak,csak kicsit furcsa és kenyelmetlen ha egy fiatal magáz.Habár ez hivatalos hely és az se venné ki jól magát ha túlságosan haverkodva beszélnénk egymással.
2020. ápr. 15. 20:14
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

>> furcsa és kenyelmetlen ha egy fiatal magáz ?


Szerintem az lenne furcsa és kényelmetlen, ha nem magázna. Egyébként csak ő kezdeményezheti a tegeződést. Te vagy nála, ő van otthon, vagyis érkezéskor és távozáskor te köszönsz előre és ő kezdeményezheti a tegeződést, valamint csak ő nyújthat kezet (ha akar) - mindez akkor is, ha ő csak 20 éves, te pedig 70.

2020. ápr. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen az elég furcsa lett volna ha helloval köszön és tegez,nem lett volna professzionális.Kezet nem nyújtott az eszembe se jutott volna,hogy kezet nyújtsak.Volt fogorvosom aki kézfogással és bemutatkozással kezdte.Itt a doktornő nem mutatkozott be mikor beléptem megkérdeztem ő a fogorvosno.Gondolom feltételezte tudom a nevét, kihez jöttem mert a web oldalukon minden adat megtalálható. Kedves volt,türelmes kezelés közben időnként rákérdezett jól vagyok-e,ügyelt a rezdüléseimre a fontosabb dolgokat elmagyarázta,de jobbára csendben,nyugodtan dolgozott.A nővérrel jobban a fogamról egy-két semleges dologról beszéltek nem ment a pletyka ami jó.
2020. ápr. 15. 20:40
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Akkor tartsd meg a maganzodast, ne rontsd el a jelenleg kialakult allapotot.
2020. ápr. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem semmi ok sincs ez esetben a tegezésre.
2020. ápr. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elképesztő, hogy itt a gyakorin mennyi kényszeres magázódó van. Kb üldözitek a tegezést...
2020. ápr. 21. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!