Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nyilvános helyen idegeneknek...

Nyilvános helyen idegeneknek is illik köszönni ha köszönök a boltosnak, ismerősnek?

Figyelt kérdés

Leírom a szituációt. Fodrászatban vagyok és bejön egy vendég aki köszön elvileg az alkalmazottaknak. Ilyenkor én is vissza szoktam köszönni, meg távozások a várakozó padokon ülőknek is odaköszönök. Vagy voltam autóalkatrészért, jött be egy másik vevő és viszonoztam én is a köszönést az eladó mellett.

Elmenetelkor is sziasztokkal köszöntem.

Normálisnak tekinthető ha így viselkedek? Barátnőm szerint nagyvárosban meg amúgy se szokás ez, senki nem csinál így és őrültnek, furának tűnhetek. Külföldön nőttem fel ahol az illem alapvető, mindenki üdvözöl mindenkit kedvesen.


2020. ápr. 18. 09:52
 1/9 anonim válasza:
86%
Normális, én is így csinálom, apám is, anyám is, már amennyiszer láttam.
2020. ápr. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Én is szoktam köszönni a mindenkinek épületen belül, akkor is ha nem ismerem őket. Mondjuk egy üzletben nem feltétlenül köszönök oda mindenkinek, mert ott jönnek-mennek az emberek. Általában többes számban köszönök egyszer belépéskor a jelenlévőknek, majd ugyanezt távozáskor. A köztes állapotban, ha valaki rám köszön természetesen viszonzom, de magamtól nem köszönök rá.
2020. ápr. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%

Az, hogy külföldön nőttél fel, nem sokat oszt, vagy szoroz. Én 40 éve élek Norvégiában é elmondhatom, hogy bunkóbb népet még nem láttam. A norvég még a szintén norvég szomszédjának sem köszön. Beszélgetnek egymással, nincs harag, de köszönni, egy egyszerű Jó napot-ot mondani, azt már nem. És nem egy elszigetelt esetről van szó. A lakótelepünkön 66 sorházakba rendezett ház van, senki sem köszön senkinek. Tapasztalatom szerint csak Európa közepén (francia és német nyelvterületeken) általános az illem betartása, - mi is jól állunk, szemben a perifériákkal.

A te esetedben, szerintem is túlzásba viszed. Hogy egy fodrászatból távozó vendég odaköszönjön a többi vendégnek is - ez egyszerűen gyagyaság.

2020. ápr. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Kedves kérdező, szerintem helyesen teszed, hogy köszönsz! Ez alap dolog nekem is. Nem néznek furának, ha egyesek mégis, hát mit számít!?
2020. ápr. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Külföldön normális, sőt elvárt jelenség. Magyarországi közeg nem érti, nem tud mit kezdeni vele és ezért furának tart. Itt az alpáriság a norma. Ezt terjesztik.
2020. ápr. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, köszönj így.
2020. ápr. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
Sajnos kénytelen vagyok az #5-sel egyetérteni.
2020. ápr. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. ápr. 19. 11:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Én így szoktam, de sokszor furán néznek rám, vagy vissza se köszönnek. A múltkor például egy idős bácsi volt a fodrászomnál, mikor odaértem, így a következőképpen köszöntem: "Szervusz! (a fodrászomnak) Jó napot kívánok!" (a bácsinak), jó hangosan. A bácsi felém fordult egy kicsit, úgy nézett rám, mint a hülyére, és nem köszönt vissza.
2020. aug. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!