Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit válaszoljak (udvariasan...

Mit válaszoljak (udvariasan és semmitmondóan) ha valaki illetlen kérdést tesz fel?

Figyelt kérdés
Például mennyi a fizetésem, mikor házasodok, vállalok gyermeket, mi a vallásom, stb. Ezeket tényleg kérdezték tőlem, és köpni-nyelni nem tudtam! De megbántani sem akarom az illetőt.

2020. máj. 4. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

elég jól keresek

ha eljön az ideje

majd még meglátom hogy alakulnak a dolgaim

a vallásod meg szerintem nem sokan kerdezik és ha igen akkor el lehet modnani xd

2020. máj. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor mindig azt szoktam kérdezni, hogy Miért kérdezed? Miért érdekel? Ilyenkor mindig ledöbbennek és össze-vissza hebegnek habognak végül teljesen másról kezdünk beszélni mint amit kérdeztek. 😀
2020. máj. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

„mi a vallásom”


Nem értem az embereket. Ezen miért kell fennakadni? Kollégáimmal múltkor nagyon jót beszélgettünk múltkor arról, hogy ki miben hisz, mit gondol a vállásról stb.

2020. máj. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezek közül én egyedül a fizetést érzem illetlen kérdésnek (ha nem szakmabeli kérdezi! szerintem fontos tudni, hogy kollégák és hasonló munkakörben dolgozók máshol mennyit keresnek), arra simán mondanám, hogy erre nem szeretnék válaszolni. A gyerekvállalás és házasság abszolút magánügy persze, de szerintem elintézhető annyival, hogy "hogyha eljön az ideje", és akkor ez mozoghat a holnap és a soha között bárhol.

A vallást egyáltalán nem érzem illetlen kérdésnek, sőt, sokszor szerintem kimondottan jó tudni, hogy ki milyen kulturális közegből jön. Így tudod, hogy milyen ünnepeket tart meg, nagyságrendileg tisztában leszel a világképével, meg úgy alapból könnyen lehet, hogy valakinek befolyásolja a mindennapjait a vallása valamilyen kötelező szertartással vagy esetleg tiltással. Így aztán nem fogok húst felszolgálni a buddhistának vagy a vasárnapi mise idején keresni egy mélyen hívő katolikus keresztényt.

2020. máj. 6. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk fizetés dologra azt mondom, hogy 'Eleget keresek a megélhetésre' akkor ezek az emberek venni szokták a lapot?
2020. máj. 11. 12:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezekről a kérdésekről nem szeretek beszélni, köszi, hogy megérted.
2020. jún. 5. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!