Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szolgáltatót (fodrász, kozmeti...

Szolgáltatót (fodrász, kozmetikus, műkörmös, stb.) hogy illik megszólítani?

Figyelt kérdés

Nyilván, akihez jár az ember, azzal 99%-ban tegeződik (legalábbis nekem csak ilyen tapasztalatom van).

De ha egy ismeretlent keresek fel, akkor mi a helyzet?


Telefonon egyszerűbb, jónapotolok, és ha sziával köszön vissza, akkor lelkifurka nélkül tegezem a beszélgetés során. Legalábbis a mostani fodrászommal így volt, de ő baromi közvetlen, az utcáról beeső vendéget is tegezi, nyilván nem ez az átlag.


De ha mondjuk mailt írok, egy hosszabb érdeklődést ismeretlenül, akkor tegezzem vagy magázzam a szolgáltatót?

Nem akarok távolságtartó lenni, egy ilyen szolgáltatásnál nem szokás szerintem, de bunkó sem, hogy ismeretlenül tegezem.



2020. máj. 13. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Én általában reggel írok rájuk (vagy gmail-on beállítom, hogy reggel küldje el), és akkora "Jó reggelt!" elég semleges :D
2020. máj. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A megszólítàs a kisebbik gondom, magázva is lehet kedves XY (munkában is így szoktam meg ismeretlen kollegákkal), de egy hosszabb levelet nem tudok semlegesen megfogalmazni, hogy se tegezés se magázás ne legyen.


Mert ha annyi lenne, hogy "szeretném megkérdezni, mikor van szabad időpont", akkor azzal mindent megkerültem, de hosszabb érdeklődésnél ez már nem működik.

2020. máj. 13. 16:27
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

NEm világos, miért nem lehet semlegesen fogalmazni hosszabb szöveget is.

Addig jó, hogy "szeretném megkérdezni, mikor van szabad időpont", utána pedig kibövíted, hogy "különleges hajfestést szeretnék" vagy amit éppen akarsz, ehhez nem kell sem tegezni, sem magázni és bármilyen témát le lehet így írni.

A végére odaírod, hogy "emailban kérek választ, vagy XXX telefonon.

Elköszönnni meg az "üdvözlettel" tökéletesen megfelel.

2020. máj. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azért, mert nem időpontot szeretnék kérni, hanem arra vagyok kíváncsi, hogy új (=ismeretlen) vendéget fogad-e egyáltalán a jelen helyzetben, hogyha igen, akkor lehet-e kísérővel menni, és ennek az okát elmagyaráznám, hogy miért vagyok erre kíváncsi, plusz hogy megvalósítható-e, amit szeretnék, és hogyha mindez igen, majd akkor jöhet, hogy a kevés megfelelő időpont bármelyikén tudna e fogadni. :)


Egy ilyen hosszú levelet nem tudok megfogalmazni semleges módban, próbáltam, ha menne, nem tennék fel kérdést. :D

2020. máj. 13. 17:00
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves XY!

Én Z vagyok, és ezt az e-mail címet egy kedves ismerősöm adta meg/az interneten találtam.

Arra volnék kíváncsi, hogy ezekben az időszakokban W és Q féle kezelés igénybe vehető-e.

A következő dolog, amire kíváncsi lennék pedig az, hogy ha igen, akkor ismerősöm velem jöhetne-e a szalonba. Erre azért volna szükségem, mert...

Előre köszönöm a választ!


Üdvözlettel

Z

2020. máj. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"Arra volnék kíváncsi, hogy ezekben az időszakokban W és Q féle kezelés igénybe vehető-e."


Én arra volnék kíváncsi, hogy ebben az időszakban fogadsz/fogad-e új vendégeket, vagy csak a már ismert vendégkörével foglalkozik, de itt már megdőlt a semlegesség. :)


De köszi a tippet, még gondolkodom akkor, hogy hogyan tudnék ennél a semlegességnél maradni.

2020. máj. 13. 17:20
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt szeretném megtudni, új vendégként lehetéseges-e X kezelés/hajfestés a közeljövöben, vagy csak a korábbi vendégkör esetében.
2020. máj. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!