Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tényleg van vagy volt olyan...

Tényleg van vagy volt olyan szokás hogy evésnél minél nagyobbakat böfögtek a vendégek az annál nagyobb elismerés, dícséret volt a szakács főztjére?

Figyelt kérdés
Még sok tizen+ éve hallottam valahol hogy van vagy voltak olyan kúltúrák ahol ha pl én vendégeket hívtam és azok minél többet és nagyobbat böfögtek evés közben az elismerés volt az általam készített ételekre. Ez igaz, ilyen tényleg van vagy volt?

2020. máj. 17. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:
96%
Elég sok ilyen hely van még ma is. Pl. Japán, egyes arab országok, meg állítólag Németország is.
2020. máj. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%
Japán pont nem, de az igaz, hogy szürcsölve illik enni a levest.
2020. máj. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
61%
És azon megsértődik a gazdasszony, ha valaki nem tud böfögést produkálni? Vagy rá lehet segíteni egy korsó sörrel, vagy kólával, hogy biztos odaokádjak egy szép hangversenyt?
2020. jún. 5. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ez az égbekiáltó ökör-baromság a Trópusi vihar című film egyik jelenetében hangzott el, és természetesen nem igaz, viszont mindent elárul a társadalom szellemi szintjéről, hogy képes volt valóságként elterjedni.
2021. máj. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!