Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha csak esküvő van, de lagzi...

Ha csak esküvő van, de lagzi nincs, akkor illik nászajándékot adni?

Figyelt kérdés
A barátaink házasodnak, de nem tartanak lagzit, csak egy rövid polgári szertartást. Ilyenkor illik vagy nem illik adni valamit?

2020. máj. 27. 15:05
A kérdező szavazást indított:
Illik adni
Nem illik adni
25 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Ha csak a szertartásra hívtak meg (függetlenül attól, hogy lesz-e lagzi), akkor nem szokás adni. De ha közeli barátaid, akkor szerintem kedves gesztus, ha nem mész üres kézzel. Ha megengedheted magadnak, biztosan jól esik nekik legalább valami jelzésértékű ajándék.
2020. máj. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én adnék valamit, de én nem értek az ilyen esküvői ceremóniákhoz:)
2020. máj. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
*2.vagyok,én még nem mentem rá semmire a szavazáson.:)
2020. máj. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

Ilyen esetben nem "illik", csak töled függöen lehet adni. (A szavazós listádból kimaradt a harmadik lehetöség)

Akkor illene feltétlen, ha lakodalom is van, olyan meg nincs, hogy nem illik, kivéve, ha sértö az ajándék.

Ha elég közelinek érzed a barátságot, akkor én adnék a helyedben valamit, de nem feltétlen nagy értéket, hanem inkább valami emléket. Ha anyagilag megengedheted magadnak és akarod is, természetesen adhatsz nagyobb valamit is, de elég valami jelképes dolog is - illetve ez sem kötelezö, csak szép gesztus.

2020. máj. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%
Megnősültem, se inni, se kártyázni, se nőkre nézni nem lehet! Nagyon bánkódsz? - Bánkódni sem lehet!
2020. máj. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Naszajandek nem a lakodalom meghalalasa, hanem apro segitseg az ifju parnak az eletuk elinditasahoz.


Aki csak akkor ad ajandekot ha zabalhat, az egy bunko!

2020. máj. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%
Egyértelmű hogy ha nincs lakodalom akkor nászajándékot sem adnak. Fura válaszokat írnak itt.
2020. máj. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mégiscsak elhívnak egy (alapvetően) privát eseményre. Ezt azért szép dolog megköszönni. Viszont ilyen esetben valami egyszerű kis kedvességgel lepném meg őket, ami van elfér egy borítékba (élmény kupon, éttermi utalvány..stb) vagy maximum egy A/5-ös ajándéktasakba :)
2021. márc. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!