Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Németországában élek, a...

Németországában élek, a barátom barátja meghívott vacsorára minket ismerkedni. Ki kezdeményezze a tegeződést? Én a nő, vagy ő,a férfi aki 15 áévvel idősebb?

Figyelt kérdés

2020. jún. 1. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
A nő joga kezdeményezni.
2020. jún. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Ebben az esetben te, a nő.


Ha 50 évvel lenne idősebb, akkor már kérdés lenne, mert akkor bejönne az idősebbek joga is, de így a nőé az elsőbbség.

2020. jún. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A nő joga lenne, ha egyenrangúak lennétek és hasonló korúak is. De ez itt egy szpeci helyzet, ami mindent felülír: ő a házigazda ! Ti mentek oda, ő otthon van. Ezért ti köszöntök előre, ő nyújthat kezet, ha akar. Te mutatkozol be (vagy mutat be a barátod), ő fogadja a bemutatkozást.
2020. jún. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha most mégy oda elöször, akkor ne akarj kapásból tegezödni, mert itt nem annyira megszokott.

Várj kicsit, aztán majd meglátod, hogy mennyire laza, ha konzervatívabb, akkor garantáltan nem veszi pozitívnak, ha tegezödni akarsz vele azonnal!

2020. jún. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Na szval köszönöm mindenkinek a választ. A helyzet magától megoldódott, én agyaltam túl a dolgot. Ugye azt nem említettem, hogy már én sem vagyok tinédzser korban, bő 50-es vagyok, a a vendéglátónk közel 70. Azonnal letegezett, az élettársa szó szerint a nyakamba ugrott, majdnem felborított, nagyon lazák voltak. Ugyan náluk találkoztunk, s onnan mentünk közösen tovább egy étterembe. Otthon Magyarországban nem paráztam volna rá, de az itteni szokásokat nem ismerem annyira.
2020. jún. 2. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!