Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ezt vehetem természetesnek?

Ezt vehetem természetesnek?

Figyelt kérdés

Szóval már régóta észrevettem magamon, hogy ha például ajándékot kell vkinek átadnom akkor sokszor zavarba jövök teljesen.. Nem tudom egyszerűen miért. Például 3 napja évzárón az osztály nevében adtam vmit egy tanárnak és teljesen zavarba jöttem, mikor ott állt előttem és várta, hogy az ajándék mellé mondjak vmit. Tök kellemetlen volt... Mással is szokott ilyen lenni?

17L



2020. jún. 25. 00:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Előre meg kellene fogalmaznod magadban, hogy mit mondasz.

Például: "Kedves Tanárnő! Fogadja szeretettel."

Átadod, kézfogás.

2020. jún. 25. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is zavarban szoktam lenni ilyen alkalmakkor, éppen ezért előre eltervezem, elgyakorlom, akár le is írom magamnak egy papírra, hogy mit fogok mondani ilyen szituációkban, amelyek kényesek.


Pl a legutóbb, amikor bementem az exfőnökömnek megmondani, hogy felmondok, mert másik munkahelyre megyek - két napig készültem rá, és kb. százszor átfogalmaztam, hogy hogyan mondom el neki.

2020. jún. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!