Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illemtan: hogy lehet valakit...

Illemtan: hogy lehet valakit nagyon udvariasan, illedelmesen, diplomatikusan elutasítani/lerázni?

Figyelt kérdés

Szeretek udvarias és kedves lenni az emberekkel, ezért sokszor zavarba jövök, hogyha nemet kell mondanom, nem akarok senkit megbántani. De mi van akkor, ha valaki nyomul? Nagyon szeretne a párom, vagy csak simán egy barát lenni számomra. Hogy utasítsam el? Vagy egy főnököt, aki kedves, de én nem akarok ismerkedni, barátkozni, "bratyizni"? Vagy egy tanárt?


Kérlek segítsetek, esetleg egykét példamondattal. Mindenkit felpontozok, aki segít.


Köszönöm. :)



2020. jún. 30. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Megtisztelő részemre, hogy te/ön....de .... és a lehető legőszintébben és udvariasan elutasítod.

Ez egy sablon, mindig bevált, az életem szinte minden helyzetében.

2020. jún. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!! Én régebben a "nem hiszem, hogy lenne közös témánk"-kal próbálkoztam, de mindig megsértődtek, nekem meg lelkiismeret-furdalásom volt, hiszen én szándékosan sosem bántok meg senkit. (de sokszor rosszulk fogalmazok)


Köszönöm a segítséged, ment a zöld. :)

2020. jún. 30. 20:50
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb ember meg fog sértődni. Én ugyanilyen voltam, viszont ez konfliktuskerülés és hosszú távon nem jó rád nézve. Azt mondja a pszichológia, hogy amint elkezdesz kiállni magadért, meg fog emelkedni a konfliktusok száma az életedben. Igazából aki nem tartja tiszteletben a kérésedet, az sértődjön meg, legalább távol marad és nyersz. Nem a te hibád, te nem vagy feleős az ő érzéseiért, azt neki magában kell helyrerakni, de ugye magunkba nézés helyett mindig a másik hibáztatása egyszerűbb.

Onnantól, hogy udvariasan, de kerek perec, egyenesen megmondom, addig tart az én felelősségem.

2020. júl. 9. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jó,de a "nagyemberekkel", mint a főnök és a tanár nem szeretnék ilyen egyenes és konkrét lenni, mert kib...nak. Tönkre is tehetik az életem. Én most ebben az esetben maradnék a körítésnél.
2020. júl. 9. 01:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát, mondjuk nem tom, az egyszavas válaszokra, hogy

aha. igen. Ezekre szeirntem lehet, hog ymegsértődne. Kemény dió.

2020. aug. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na ez az
2020. aug. 4. 00:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!