Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak szerintem kéne eltörölni...

Csak szerintem kéne eltörölni a magázást? Jó ötlet lenne, ha mindenki egyenrangúként kezelné a másikat?

Figyelt kérdés

Tisztelet ide vagy oda, szerintem nem ezen áll vagy bukik a dolog. Diákok erre az élő példák, hisz jobban tisztelik egymást, mint a tanárukat, tehát teljesen felesleges a magázás.


Engem 2 okból zavar a dolog: barátságtalannak érzem a viszonyt, hogyha engem magáznak, vagy ha nekem kell ''tisztelettudóan'' beszélnem. Nekem pl sokkal szimpatikusabb már egy olyan internetes oldal is, amely nem magáz. Egyszerűen jobban érzem magamat.


A másik oka pedig az, hogy megnehezíti a kommunikációt számomra, ha egy olyan emberrel kell társalognom, akit azért kell magázni, mert idős. Én tisztelem az időseket, ezért betartom ezt az íratlan szabályt, nem vagyok lázadó, csupán nem szeretek senkivel sem úgy beszélgetni, hogy Ön, Maga, mert a végére teljesen belezavarodok és hülyét csinálok magamból. Mamám ismerőseinek is simán sziával köszönök. Nem azért, mert faragatlan vagyok, hanem mert egyszerűbb, barátságosabb. Egy régebbi szomszédot, aki nálam jóval idősebb, nem tegezek természetesen, mivel alapból ritkán látom és kibírom egyszer-egyszer a dolgot.


Ti hogy látjátok a dolgot? 18 éves vagyok egyébként.


2020. júl. 6. 13:11
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
31 szavazat
1 2
 1/15 anonim válasza:
65%
Nem kell eltörölni. A tanáraid nem a barátaid, nem is kell hogy azok legyenek.
2020. júl. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Valaki32114002 ***** válasza:
86%
Szerintem az az egyetlen baj vele, hogy néha nehéz eldönteni, hogy ki tegezz és kit magázz
2020. júl. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
59%

1


Te csak a barátaidat tegezed? Anyádat is magázod? Ha tegezed anyádat, akkor ezek szerint őt nem tiszteled? Hogy is van ez?

2020. júl. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
61%
Igazából régen a szülőket is magázták.
2020. júl. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%

"csupán nem szeretek senkivel sem úgy beszélgetni, hogy Ön, Maga, mert a végére teljesen belezavarodok és hülyét csinálok magamból."


Mint sok minden mást, ezt is lehet gyakorlással fejleszteni. Minél többet használod, annál kézreállóbbá válik. Pont ezért érzed magad furán a használata közben, mert ritkán használod, nincs gyakorolva, ezért tűnsz olyan sutának magad előtt, mikor használod.

2020. júl. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
Én is eltörölném. Én tudok bárkit tegezni is, magázni is, kölcsönös alapon, de sokszor tényleg nehéz eldönteni, és soha nem értettem, miért nem elég csak az egyik. Szerintem elég lenne.
2020. júl. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
19%

Az angolok megpróbálták eltörölni - erre még ma is létezik náluk, csak sokkal nehezebb lett használni.

Kell egy olyan kifejezésmód, amelyik kifejezi a tiszteletet és a távolságot.

Amúgy #5 is jól írta: gyakorold!

2020. júl. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

„Kell egy olyan kifejezésmód, amelyik kifejezi a tiszteletet és a távolságot.”


Igen, erre való a választékos nyelvünk. Eltérő kifejezések, szinonimák használata és probléma megoldva.

2020. júl. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
66%

„A tanáraid nem a barátaid, nem is kell hogy azok legyenek.”


Hanem a börtönőrei.

2020. júl. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 mustafa33 ***** válasza:
67%
9-es, ha az iskolában börtönben érzed magad és a tanár a bötönőr, szabad a választás, válaszd a szabdságot, maradj önként buta. Rajtad áll.
2020. júl. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!