Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan tudom megtanulni a...

Terap202 kérdése:

Hogyan tudom megtanulni a saját hivatalos ügyeim intézését, ha úgy érzem tanulatlan vagyok hozzá?

Figyelt kérdés
Mindig mikor hivatalos ügyeket intézek, sokat stresszelek mert ott mintha egy más nyelvet kéne beszéljek, ami nekem teljesen szokatlan. Igyekszem megadni mindig a tiszteletet, de nem mindig tudom a hivatalos módját, ezért sokszor bunkónak tűnök. Volt már párszor hogy emiatt kiléptek az élő chat-ből (pl kormányablak). Tudnátok valamit javasolni hogy ezt fejlesszem?
2020. júl. 8. 15:40
 1/3 anonim válasza:
100%
Ilyen nincs hogy kilép, nem nagyon akarom elhinni. Még én is elintézek bármit. Ha nem érted mit mondd akkor szólj neki. Elmondja másképp. De mi olyan nehéz neked?? Mondj már egy példát? Mit intéztél amikor kilépett az ügyintéző???
2020. júl. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy voltam ezzel. Aztán lazán ment minden mikor először egyedül elmentem. Nekem azzal van problémám, hogy mire hazaérek elfelejtem mit mondtak és ha szüleim megkérdezik akkor fogalmam sincs a válasz. De orvosnál is ugyanez van. Felírja a receptet, kiváltom de amint kilépek az ajtón fogalmam sincs a részletekre. Csak annyi, hogy ott a gyógyszer azt kell szedni.
2020. júl. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szerintem minél többet próbálod egyedül intézni, annál több gyakorlatod lesz benne.

Legyél tisztelettudó, figyelmes, komoly, kedves, érdeklődő, határozott. Nyugodtan kérdezz vissza, ha valamit nem értesz és van hogy nekem is kihagy az agyam, próbálj koncentrálni.

Az a dolguk, hogy segítsenek, hidd el, hogy tőled sokkal rosszabbal is találkoznak (bár nem tudom miért tartod magad tudatlannak e téren).

Nem szégyen ha nem értesz hozzá, ők sem értenek a te szakmádhoz.

2020. júl. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!