Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Romáknál gyász esetén terhes...

Romáknál gyász esetén terhes nőnek el kell -e menni virrasztani, feketébe kell-e öltözni?

Figyelt kérdés
Nagyon beteg a nagymamám, még nagyon sok van a terhességemből, de bármikor meghalhat. Már 3 babát elveszítettem, félek a gyásztól, stressztől, de nem akarom, hogy a családom haragudjon rám. Mi romák vagyunk, nagyon nagy a család, de hál Istennek ritka a haláleset, így nem tudom mi a szokás. Természetesen a temetésre mindenképp elmennék, csak nem szeretném látni ahogy mindenki sír, mert attól nekem rosszabb lenne. Nem szeretnék terhesen megzuhanni, bár így is nehéz lenne.

2020. júl. 20. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Feketébe kell öltözni, de ha például félted a picit (akár a fertőzéstől), akkor ne menj el.
2020. júl. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Metionin ***** válasza:
100%
Figyelj én nem ismerem a roma szokásokat de nem hiszem hogy bárki haragudna rád ha terhesen nem vennél részt a virrasztáson, főleg hogy már veszítettél el babát. Beszélj a családdal, ezt szerintem meg kell érteniük.
2020. júl. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Roma vagyok. Semmi baj nem lesz belőle, ha nem mész el virrasztásra.
2020. júl. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Nagyon sajnálom, de a baba most fontosabb. A nagymama végig járta az utat, viszont most egy új élet jön aki előtt még hosszú az út
2020. aug. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!