Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért lett divatos két kereszt...

Miért lett divatos két keresztnevet is adni a gyermekeknek?

Figyelt kérdés

2020. aug. 9. 18:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
71%
Nem divatból adtam két nevet.Mindegyiknek oka volt. Később meg kiderült, hogy szintén még jelentés alapján is odafentről volt beleavatkozás:D De ez pár éve derült csak ki egyértelműen előttem.Akkor amikor még választottam akkor még más volt az ok.
2020. aug. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

2


Elképzelem, ahogy megszólal egy anyuka: "Bence, Noel! Ne rugdosd Hanna Zselykét!"

:)

2020. aug. 9. 18:16
 3/22 anonim ***** válasza:
70%

Divat “lett”?!

Évszázadok óta így van, régen még 3-4 nevet is adtak. Egyébként nem tudom, minek gúnyolódsz, senkit nem szólítanak egyszerre mindkét nevén. Vagy te hallottál már ilyet a családodban, ismerősi körödben? Azt ne mondd, hogy egyetlen embert sem ismersz két keresztnévvel, azt úgyse fogom elhinni :)

2020. aug. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk mindenkinek két neve van. Nekem az volt a furcsa hogy másnak nem. Mikor lehagyják a második nevem kifejezettem idegesít, de nem egybe szólítanak a kettőn ahogy írtad, az első nevemen hív mindenki de szoktak a másodikon is. Hallgatok mindenre :D
2020. aug. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk volt gimiben egy srác akinek Fülöp Fülöp Fülöp volt a neve. Megkérdeztem volna a szüleit, mit szívnak...
2020. aug. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk is szinte mindenkinek 2 keresztneve volt a családban, anyai és apai ágon is - és már én sem vagyok fiatal (nekem is 2 van). Szóval ez nem napi "divat", hanem régi szokás.

Nekem többen panaszkodtak, akiknek "csak" egy keresztneve van (főleg, ha az nem valami ritka név), hogy milyen kár, hogy a szülei nem választottak még egyet.

De lehet az oka az is, hogy nem tudnak a szülők egy olyan nevet találni, ami mindkettőjüknek teljesen megfelel, lehet érzelmi oka, egy olyan név, amit valamelyik fél szívesen adna, de a másik valamiért nem vagy egyéb okból nem tűnik praktikusnak. Olyan családokban, ahol a gyerekeket idősebb rokon után nevezik el, ne legyen teljesen ugyanaz a két ember neve stb.

2020. aug. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
70%
Ebben semmi új nincsen, mindig is szokás volt két (vagy nem hivatalosan még több) keresztnevet adni.
2020. aug. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
90%

"Elképzelem, ahogy megszólal egy anyuka: "Bence, Noel! Ne rugdosd Hanna Zselykét!"


1. A legtöbben az egyik nevüket preferálják, és azt használják. Nem mondják egyszerre mindkettőt.

2. Van viszont olyan ismerősöm, aki mindkét nevét egyformán használja. Neki is egyszerre csak az egyiket mondják, viszont felváltva a két nevét.

3. Van olyan ismerősöm, akinek három neve is van, és mindhármat egyenértékűként használja (hivatalosan tudom, hogy csak kettő lehet, de ő a keresztségben kapott nevét is mondani szokta bemutatkozásnál, és kéri, hogy azon is szólítsák)

4. Van, akinek tényleg egyszerre mondják mindkét nevét mindig - ilyen ismerősöm is van. Igazából, az első öt perc után ez sem furcsa.

2020. aug. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Na látjátok, ha csak az egyik nevén szólítjátok, minek a a másik?
2020. aug. 9. 19:45
 10/22 anonim ***** válasza:
78%
Mi közöd hozzá? Van, akinek így jó.
2020. aug. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!