Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Volt tanárom hogyan szólítsam,...

Volt tanárom hogyan szólítsam, ha felajánlott a tegeződést?

Figyelt kérdés

Mindig a tanár úr, tanárnő megszólítás volt a megszokott magázodó viszonyban.

Beszélgetés során más tanárokról is szó volt, és kollektíven a "tanár úrék..." megszólítással kezdtem a mondatot, miután kimondtam akkor gondolkoztam el, hogy lemagáztam tulajdonképp... viszont a másik tanárral magázódunk, így a "mit csináltatok" is futa, viszont a "mit csináltak" forma magázó.

Melyiket kellene használni ilyen esetben? Ha mondjuk más tanár is a közelben van, de nem hozzá beszélek.

És hogyan kellene megszólítanom azt, akivel tegeződünk?

Tanár úr tegeződésben is? Vagy az udavriatlan? A keresztnév illetlennek tűnik, és elég szokatlan is.

Többségében igyekeszem kerülni a konkrét megszólítást, de van, hogy muszáj valamit. :)



2020. aug. 20. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha többen vannak akkor jó az Önözés, a tanár biztos megérti, hogy nem akarsz a többiekkel tiszteletlen lenni.

Szerintem jó a "Tanár úr" megszólítás, ha a többi mondatrész tegeződés. Tekints erre úgy, mint egy becenév. Pl. Ezt hoztam a Tanár úrnak, nézd meg.

Esetleg a Tanár becézése (Tancsi bácsi stb)?

2020. aug. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anettbp válasza:
100%
Nyugodtan használhatod a keresztnevét és a bá, bácsi,néni szót hozzáteszed,pl: Szia, Imre bá.
2020. aug. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 tgt ***** válasza:
90%
A "szerbusz tanár úr" teljesen rendben van.
2020. aug. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én helyzetem kicsit más, mert nekem tanár kollégáim vannak. De mint kollégák, tegeződünk. A nálam 35-40 évvel idősebbekkel eleinte furcsa volt, de megszoktam. Őket vagy a keresztnevükön szólítom, de simán használom a "tanár úr" megszólítást is. Nem szokott ebből gond lenni. Tegeződünk, de mégis csak kifejezek egyfajta tiszteletet ezzel. A "Szervusz tanár úr" köszönést én is simán használom.
2020. aug. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg tőle, hogyan szólíthatod.
2020. szept. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Simán szólíthatod tanár úrnak akkor is, ha tegezed, de a legjobb, ha megkérdezed tőle, hogyan szólíthatod.
2020. nov. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!