Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kellemetlen ha lemondom a...

Kellemetlen ha lemondom a pszichológust?

Figyelt kérdés

Alapvetően pozitív, és kiegyensúlyozott ember vagyok, de előfordul hogy 1-2 napig teljes depresszióba esek, de ezeken mindig sikerült felülkerekednem.

Viszont az utóbbi időben nagyon sokszor volt, hogy 1-1 napra mély letargiába zuhantam, majd történt egy olyan eset amitől már-már az öngyilkosságon is elgondolkoztam.

Ezért úgy döntöttem felkeresek egy pszichológust, mert ennyire mélyre soha nem süllyedtem.

Eddig kétszer találkoztam vele, már az első beszélgetés nagyon sokat segített, és sikerült is nagyjából megoldani azt a problémát ami olyan mélyre vitt.

Viszont a legutóbbi találkozásunk óta (2 hetente járok hozzá) egyáltalán nem estem depresszióba, persze jót beszélgettünk, jól esett, hasznos dolgokat mond.

Azonban mindez iszonyat sok pénzbe kerül, ami nem fér bele nekem.Pláne hogy gyakran amiatt kerülök letargiába mert nem jutok egyről a kettőre anyagilag.

Csak hát mikor felmerült bennem az öngyilkosság akkor annyira megijedtem magamtól, hogy úgy voltam vele kerül amibe kerül muszáj egy szakemberrel beszélnem.

Örülnék ha tudnám finanszírozni, mert biztos hogy kiegyensúlyozottabb lennék, de sajnos nem fér bele.

Viszont tök kellemetlennek érezném ha így 2-3 alkalom után szólnék, hogy na ennyi elég volt.

Hisz tudtam,hogy mennyibe kerül, de 1 hónap távlatából annyit kivett ez a pszichológus hogy a tartalék pénzemhez is hozzá kellett nyúlnom, ez tarthatatlan számomra hosszútávon.

(15 ezer forint/alkalom)

Félek hogy aztán megint történik valami akár fél-egy év múlva is, és szükségem lenne rá, meg azért van olyan problémám is amit több idő lenne megoldani, és szerintem ő segítene benne, csak tényleg nincs erre keretem.

Mi lenne a legkorrektebb tőlem, és jól gondolom,hogy ez kicsit kellemetlen a magam részéről?



2020. aug. 25. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Én azt gondolom, hogy még egy utolsó alkalmat spórolj meg valahonnan, és menj el a pszichológushoz. Ha elmész hozzá, akkor mondd el a beszélgetés elején őszintén, hogy sajnos anyagi okok miatt nem tudsz több alkalommal jönni, ezt meg fogja érteni. Azért lenne jó dolog, ha még 1x elmennél, és tudná, hogy egyelőre nem folytatod a kezelést, mert akkor egyrészt ő le tudja zárni valamelyest a terápiát, illetve adhat tanácsokat a jövőre nézve, amikor valószínűleg egyedül kell megbirkóznod a problémákkal. Ráadásul, ha később úgy döntenél, hogy mégis visszamennél hozzá, biztos azon szoronganál, hogy mit gondol rólad, hogy miért nem jöttél többet, stb., olyan befejezetlen lenne az egész.
2020. aug. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 tgt ***** válasza:
100%
Hány alkalmat beszéltetek meg és mi a célja a beszélgetéseiteknek? Ezt biztos tisztáztátok az első alkalommal. Azon érdemes elgondolkodni, hogy elérted-e azt a célt, amit szerettél volna. Ha úgy döntesz, hogy nem járod végig az összes alkalmat, akkor is érdemes még egyszer elmenned és a döntésedet megbeszélned a pszichológussal.
2020. aug. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Maximum neki lesz kellemetlen, hogy nem fizetted ki a víz számláját. :) De majd mások kifizetik, ne aggódj.
2020. aug. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

TB alapon is létezik pszichológus, érdemes lenne megpróbálni.

De a mostanival mindenképpen beszélj.

2020. aug. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Természetesen úgy értettem a kérdést,hogy megbeszélem vele, és nem csak lelépek.Azon nem agyalnék ha az lenne a tervem, hogy nem megyek többet.

Köszönöm a válaszokat!

2020. aug. 26. 14:47
 6/6 anonim válasza:
Szerintem nyugodtan mondd el neki az igazat, hogy a segítségével már jobban vagy és anyagi okok miatt nem szeretnél tovább járni hozzá.
2020. aug. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!