Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyire nagy férfiatlanság,...

Mennyire nagy férfiatlanság, udvariatlanság és mennyire undorító ha egy férfi/fiú, megüt vagy megaláz egy transznemű "nőt/lányt"? És ha csak transzvesztita?

Figyelt kérdés
Én fiúként imádom a lányokat és nem ártanék nekik soha! Bármikor megvédenék egy lányt ha arról lenne szó. Viszont eléggé konzervatív gondolkodású vagyok és tudom, hogy a nem születés kérdése. És egy kicsit cikinek is érzem, hogy ezt így kell magyarázni, mintha diszkrimináció lenne a normalitáshoz ragaszkodni. Nekem ne magyarázza senki, hogy ismerjek el egy férfit, nőnek, ha nem az. Azt se magyarázza, hogy időnként szeret nő lenni, úgy, hogy nem is az. Szóval, ők a szememben nem nők és nagyon helyesen az illemkönyvekben, ilyenek nincsenek is benne, mivel még egy normálisabb, jobb világban készültek. Szóval a kérdés adott. Ha egy ilyen ember provokál és ezért adok neki egy pofont, mennyire legyen miatta szégyenérzetem? Vagy ha például lerántom a parókáját vagy valami kis "kiegészítőjét"?

2020. okt. 8. 16:49
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Alalvetően senkit nem illik megütni, legyen az bármilyen nemű. A szégyenérzet jogos.
2020. okt. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Persze... az álomvilágban... Az illemtan könyvek is azt írják, hogy az nem férfi, aki megüt egy nőt, férfi létére. Ezért meg nem igazán éreznék szégyen! Viszont lányt vagy nőt soha nem bántanék, sőt meg is védenék, ha veszélyben lenne!
2020. okt. 8. 17:05
 3/39 A kérdező kommentje:
*illemtankönyvek
2020. okt. 8. 17:06
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

Egy nő késsel ront neked és beléd akarja szúrni. Nem védekezel ellene, mert az írja az illemtankönyv, hogy nem üthetsz meg nőt?

Egy férfira rátámad, a vicc kedvéért egy csomó erősebb nő bézbózütőkkel, akkor hagyod, hogy agyonverjék vagy beszállsz a nők közé agyonverni a férfit, mert azt írja az illemtankönyv, hogy nem üthetsz meg nőt?


Szerintem nőtől sem kéne hagynod, hogy provokáljon. Ez így eléggé kettős mérce. A tisztelet olyannak jár, aki képes normálisan viselkedni. Csak azért, mert valaki nőnek vagy férfinak születik, még nem erény, nem szabadna, hogy bármilyen privilégiummal járjon. Ez a "csak azért, mert nő", ezért különleges bánásmód jár neki elég hülyeség.


Persze nem mindegy, hogy mit értesz provokáció alatt. Ha gyenge idegzetű vagy és az is provokáció már neked, hogy létezik, akkor mindenképpen gáz.

2020. okt. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Aki nem nőként viselkedik azt én sem tisztelem. Az pedig, hogy egyáltalán rám támadjon akármilyen nemű késsel egy kicsit sem mindennapi eset (legalább is a legtöbb helyen). Támadástól akárkit megvédenék, de egy lányhoz például odamennék akkor is segíteni, ha csak szóban sértegetik vagy tiszteletlenkednek vele, ami sajnos mindennapi. Viszont egy transzinál nem érzek erre késztetést, sem pedig felelősséget. Provokáció alatt azt is értem, hogy például belém köt, de azt is, hogy nem a saját neme szerint öltözködik és például beöltözik kitti cicának férfi létére.
2020. okt. 8. 17:39
 6/39 vantel ***** válasza:
8%

Illemtankönyv nem ír az eltévelyedettekről!

Ezért mielött bántod tapogasd ki,hogy mi is ő?

2020. okt. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%

Értem. Szóval lánynál te vagy a védelmező a zaklatóval szemben, transzinál pedig te magad vagy zaklató.

Én ezzel már csak azért is leállnék, mert lehet valaki késztetést érez a transzit is megvédeni és odamegy. Szóval állj le. Nem a kedvedért öltözik be és mindenki olyan ruhákat hord, amilyeneket szeretne. Érezz szerintem erre is késztetést annyiban hagyni.

2020. okt. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 vantel ***** válasza:
12%
Ne bántsd a buz. ikat, betegek szegények. Nem tudják teljesíteni az élet követelményeit. Hass,alkoss,gyarapíts!
2020. okt. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

8-as, szerinted pl. Freddy Mercury nem hatott a vilagra, nem alkotott, es nem gyarapitott eleteben?

(Ha csak a gyereknemzesre tudsz gondolni idezett szavak hallatan, akkor kicsit gondolkodj meg a jelentesukon.)

2020. okt. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

"Értem. Szóval lánynál te vagy a védelmező a zaklatóval szemben, transzinál pedig te magad vagy zaklató.


Én ezzel már csak azért is leállnék, mert lehet valaki késztetést érez a transzit is megvédeni és odamegy. Szóval állj le. Nem a kedvedért öltözik be és mindenki olyan ruhákat hord, amilyeneket szeretne. Érezz szerintem erre is késztetést annyiban hagyni."


Igen, primitíven és a progresszív agymosottak szerint így van! Csak elfelejtetted azt is írni, hogy a lányok (akik lányként és nőként is viselkednek) gyönyörűek, csodálatosak és kedvesek, amíg a transzik, meg a b*zik betegek és természetellenesek. Isten két nemet teremtett és nem 90-et. XDD Ne röhögtess! Kire gondolsz?? Szerintem senki nem menne oda egy transzihoz, megvédeni. Miért is álljak le?? Nem hinném, hogy egy normálisan gondolkozó ember odamenne, megvédeni egy-két megszólásért, egy női ruhát hordó, ferde hajlamú férfihoz, aki gyakran még prostisan is öltözködik. Ez full modern liberális gondolkodás! Mi az, hogy mindenki olyan ruhát hord amilyet csak akar?? Szóval szerinted járkálhat egy férfi hamupipőkének, meg playboy nyuszinak öltözve, az utcákon, sok fiatal tizenéves, meg család szeme láttára?? Undorító, ízléstelen és megbotránkoztató és ebben szerintem a legtöbb emberrel osztozik is a véleményem. Vagy egy sz@rrá hormonozott férfi, női ruhákban?



"8-as, szerinted pl. Freddy Mercury nem hatott a vilagra, nem alkotott, es nem gyarapitott eleteben?


(Ha csak a gyereknemzesre tudsz gondolni idezett szavak hallatan, akkor kicsit gondolkodj meg a jelentesukon.)"


Hatott, csak éppen nem a legjobban. Freddie Mercury-t egy amcsi énekest, a magyar irodalom és közélet, egyik remekének az alkotásával összevetni, viszont nem túlzottan helytálló. Ő is beteg és sokszor aberráltkodó ember volt, mint minden LMBTTQQIAAP+-os ember.

2020. okt. 8. 21:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!