Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha kitérő módon válaszolt a...

Ha kitérő módon válaszolt a beszédpartnerem a tegeződésre tett javaslatomra, azt hogyan értelmezzem?

Figyelt kérdés
Régebbi munkatársamnak mondtam a múltkor egy céges kiránduláson: - Amúgy annyi ideje együtt dolgozunk, hogy most már akár tegeződhetnénk is, nem gondolod? - Mire ő így válaszolt: - Nekem teljesen mindegy. Én magázódva is kedvelem Önt, talán azért tegeződés nélkül is érzi, hogy rokonszenves nekem. - Én ezt mondtam: - Persze, érzem, de már akkor nyelvileg is közelebb léphetnénk egymáshoz eggyel. - Ő meg így válaszolt: - Nem tudom, számomra irreleváns, hogy magázódunk vagy tegeződünk, egy nyelvi forma megváltoztatása úgysem változtat a lényegen. -

2020. okt. 31. 15:56
1 2 3
 1/23 TR75 ***** válasza:
100%
Szerintem nem szeretné.
2020. okt. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%
Nyilván nem szeretné, mert akkor azt mondta volna: "persze, nyugodtan, ha ez önnek kényelmesebb".
2020. okt. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
54%

Ha irreleváns, akkor tegezd...

De biztos, hogy csak ennyit szeretnél tőle?

2020. okt. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%
Egy ilyen nagyon választékos stílusban megfogalmazott távolságtartó, formális válasz után biztos, hogy maradnék a magázódásnál, és nem is hoznám többet szóba a tegeződés témát.
2020. okt. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
45%
Burkoltan célzott az illető arra, hogy nem akar tegeződni. Bár az furcsa, hogy miért nem, ha együtt dolgoztok. Főleg, ha évek óta. A magázás nem hosszú távra szól!
2020. okt. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Én végül ma írtam neki egy tegeződő e-mailt, amelyre így válaszolt: "Na jó, ha már ennyire ragaszkodsz hozzá, nem bánom, legyen, akkor ezentúl szia kedves T.!"
2020. okt. 31. 22:26
 7/23 anonim ***** válasza:
14%
Ezzel kiállítottad magadról a szegénységi bizonyitványt.
2020. nov. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
77%

Nem akarom megbántani az érzéseidet, de bennem egy ilyen válasz után lenne annyi egészséges önérzet, hogy szó nélkül visszaállnék ezek után a magázódásra.


(Mondjuk már az első válaszából is le lehetett venni szerintem, hogy nem igazán akar tegeződni, csak egy egyenes, önmagát felvállaló válasz helyett adott egy kellően ködös, köntörfalazó választ.)

2020. nov. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
De ha valóban kedvel, ahogy állította is, csak nem eshet olyan nehezére a tegező formájú kommunikáció.
2020. nov. 1. 15:05
 10/23 anonim ***** válasza:
Lehet csak a magázódást szerette benned. Vagy nyomulásnak érzi a tegezést a felesége mellett.
2020. nov. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!