Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek melyik a legjobb...

Szerintetek melyik a legjobb ország? Egyáltalán van ilyen?

Figyelt kérdés
Ahol nincsenek terroristák és muszlimok. Ahol megvannak fizetve a tanárok, óvónők. Ahol nagyon elfogadó az ország

2020. nov. 4. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Skandináv országok.
2020. nov. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Ha egy ország nagy elfogadó, az más vallásokkal, így a muszlimokkal szemben is elfogadó. Ergo az amit keresel az nem létezik.
2020. nov. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem Japán megfelel ennek. Rendkívül kevés a muszlim és egy 2010-ben kiszivárgott rendőrségi jelentés szerint japán monitorozza a muzulmán embereket. Konkrétan a terrorizmustól tartván. Volt is ebből bírósági ügy. De nem, hogy terroristák, még erőszakos bűncselekmények sincsenek az országban. Legalábbis elhanyagolható a számuk.

És inkább teljesítmény alapú, mint származás alapú a társadalmuk. Az idegent befogadják, amennyiben nyitott a kultúrájuk felé, tanulja a nyelvet és alázatos a szabályaik, szokásaik iránt. Kiváló példa a rabszolgaként egy pap oldalán a feudális Japánba került Yasuke, a későbbi fekete szamuráj, aki többek között azért lett tiszteletreméltó harcos egy tekintélyes daimjo mellett, mert beszélt egy keveset japánul és hajlandó volt megmászni kellő alázattal azokat a bizonyos lépcsőket. Azonosulni tudott azokkal az értékekkel amiket a japán emberek.

Az edukációval kapcsolatos hivatások módfelett nagy megbecsülésnek örvendenek. A fizetésekről viszont vegyes a kép az olvasottak alapján..:/

2020. nov. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is Japánt akartam írni, de ott még mindig az van, hogyha valaki hiába él ott, esetleg ott született európaiként vagy feketeként, sokszor meglepődnek, és turistaként kezelik, hiánya folyékony a japánja. Az oktatás nagyon jó, kivéve talán a nyelvoktatást, illetve én még a közlekedésről, egészségügyről és az hulladékgazdálkodásról hallottam jókat. Illetve jó a közbiztonság.
2020. nov. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A japán oktatás nem minden szempontból jó, max. jól szervezett. Japánban híresen gyakori a gyermekkori depresszió és öngyilkosság a hatalmas (és sokszor teljesen fölösleges) követelmények miatt.
2020. nov. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tibet.
2020. nov. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!