Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kidobtak az étteremből?!...

Kidobtak az étteremből?! Asztalfoglalási etikettben kérhetek segítséget?

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk a párommal egy budai étteremben. Nem különösebben elegáns étterem, de mindig hetekre előre le van foglalva az összes asztal, szóval elég nagy a forgalmuk. A honlapon foglaltam helyet 4 hete. Írták, hogy általában 90 percesnek állítják be a foglalást, a megjegyzésekben lehet jelezni, ha ennél hosszabb időre szeretnénk. Én szeretem kiélvezni az ételt így hétvégén, így mivel levest, főételt, desszertet és többféle italt is kipróbáltunk, pont jól időzítettem, ugyanis írtam nekik a foglaláskor, hogy 120 percre szeretnénk foglalni. Amúgy is egészségesebb lassabban enni. A desszert felénél tartottam, még volt negyed óránk a foglalásból, amikor közölte az egyik pincér (szerintem ő volt a tulaj is, mert nagyon rendezkedett), hogy megjött a következő embercsapat az asztalunkhoz (amúgy nem is azt az asztalt adták oda, amit lefoglaltam, de az nekem kvázi mindegy volt), és hogy ő hozza a számlát. Gyorsan megettem a desszertet, fizettünk, párom még elment mosdóba és távoztunk, de nekem ez nagyon kellemetlen volt, jó volt a hely, a hangulat, de emiatt kicsit keserű a szájízem, mert pontosan ezért foglaltam hosszabb időre, hogy ne legyen összecsapva.

Sokat fogyasztottunk, úgyhogy az nem lehetett a bajuk, hogy csak "foglaljuk" a felületet.

Hozzátenném, mi is korábban érkeztünk és kint várakoztunk, nehogy a bentieknek kellemetlenséget okozzunk! Negyed órával előbb érkeztünk, de csak 5 perccel előbb mentünk be, addig kint várakoztunk, hogy ne legyen nekik kellemetlen, hogy álldogálunk, majd mikor 5 perccel előtte bementünk, ugyanez a nő mondta, hogy várjunk, míg leszedik az asztalt. Én kivártam a sorom, mert tudtam, hogy én érkeztem előbb, és az én hibám, hogy várnom kell.

Mindenki időponttal jön ebbe az étterembe, miért nem lehet ezt betartani?


(Még egy kis epizód: volt egy pár nemsokkal a kitessékelésünk előtt, akik 20 perccel előbb érkeztek, de mivel épp volt egy szabad asztaluk, leültették oda őket, és lehet itt csúsztak meg.)


Mi lett volna a helyes eljárás a részükről és az én részemről? Úgy éreztem, ha szólok, hogy még van negyed órám, az csak rossz hangulatot szült volna, viszont ők lehet féltek, hogy még akkor sem adom át. Úgy terveztem, hogy még 10 perc alatt megeszem és megiszom a dolgokat, majd 5 perc alatt fizetés + mosdó. (Ami közben ők akár már leszedhetik az asztalt meg tessékelhetik be a következőket.)


Amikor kimentünk, 3 csapat várakozott az asztalára.


Még annyit hallottam, hogy szabadkoztak az új vendégeknek, hogy volt több asztal gyerekkel és azokkal megcsúsztak. (Gondolom mert a gyerekeket/gyerekeseket nem olyan egyszerű kirakni.)



2020. nov. 8. 09:52
A kérdező szavazást indított:
Az ő hibájuk.
A te hibád.
Máskor szólj, hogy 2 órára foglaltál.
Máskor időben jelezd, hogy lassan fizetnél.
Máskor ne menj ebbe az étterembe.
Ez egy kis semmiség, miért húzod fel magad rajta?
Máskor még hosszabb időre foglalj.
Máskor mondd, hogy oké, majd mégis húzd ki az időt, amíg lefoglaltad.
Mindig le kell vonni negyed órát, nekik is kell idő az asztalleszedésre.
Csak a pénzre mennek és már a desszertnél tartottál.
26 szavazat
 1/2 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Mostmár tudod, hogy ha véletlen visszamennél, akkor legalább 2.5 órára foglalj. Bár én nem nagyon mennék oda vissza, legyen akármilyen hely is. Meg persze az is lehet, hogy ugyan minden ember egyenlő, de egy kicsit egyenlőbb emberek érkeztek, akiket természetesen nem lehet megváratni.
2020. nov. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem hülyeség étteremben enni. De más országokban alap, hogy mindig a vendégnek van igaza. Itt Magyarországon azonban pont a fordítottja érvényes. De ez a magyar nép birkatermészetéből fakad.
2020. nov. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!