Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Manapság esténként legfeljebb...

Manapság esténként legfeljebb hány óráig nem illetlenség még mobiltelefonon hívni egy olyan embert, akit csak futólag ismerek?

Figyelt kérdés

2020. nov. 13. 21:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Attol függ tudod e mikortol pihen/alszik.

Ha kb ejszakai bagoly es volt már pelda hogy olyankor jobban raér akkor hivhato késön is.

2020. nov. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Mint ha mondjuk a szivbeteg nagymamádat hivnad … amikor ot mar nem zavarnad, akkor masokat is hagyj beken.
2020. nov. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Dorci1999 válasza:
85%
Mivel nem tudod hogy éjszakai bagoly-e vagy nem, ezért a 7 órát mondom.
2020. nov. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
74%
Ha tényleg sürgős, akkor olyan 6-7 óra még oké, de 25 évesként én kifejezetten illetlennek tartom, ha valaki úgy telefonál nekem, hogy előtte nem ír egy üzenetet, hogy alkalmas-e.
2020. nov. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyban függ attól ki az illető és milyen célból keresnéd.


Nekem van olyan ismerősöm, aki simán felhív 8 után is, aztán beszélünk 1 órát. Ha nem akarom felvenni, akkor úgyis lehalkítom és vissza hívom másnap.


Munkatársam pedig sokáig dolgozik és simán felhív embereket 6-7 óra körül is, munkatársakat akár utána is. Aztán van aki felveszi (a többség) meg van aki nem.

2020. nov. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 TappancsMancs ***** válasza:
100%
A 18-19 órára szavazok én is. Akkor már estére készülődnek az emberek... vacsi, gyereket fürdetnek... esti film... akármi...
2020. nov. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyire hosszúra tervezed a beszélgetést. 8 előtt fejeződjön be. pl. szerintem felhívhatod 19.30kor is, ha tudod, hogy csak 10 percet beszéltek.
2020. nov. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha munkahelyi téma, akkor csak normál munkaidőben. 6 után már nem, de reggel 9 előtt se.
2020. nov. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igyekszem addig lebonyolítani az ilyen hívásokat, amíg világos van. Most persze nem ez a helyzet, de 6 órát mondanék maximumnak.


7 óra után pedig fel se szoktam venni a telefont, csak közeli barátoknak és a szüleimnek/páromnak.

2020. nov. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!