Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak szerintem nem mindig...

Csak szerintem nem mindig illendő részvétet nyilvánítani?

Figyelt kérdés

A részvétel szerintem ebben az esetben annyit tesz, hogy osztozol a gyászon. De ha nem ismerted az egyént, vagy nem voltál vele szoros kapcsolatban, szerintem nagyképűség azt mondani, hogy részvétem, mert te messze nem azt éled át, mint az, akinek mondod, nem érezheted ugyanúgy a gyászt, mint ő. Szerintem ezzel csak azt súgallod, hogy annyit jelentett a kapcsolatuk, hogy még te is, viszonylag laikusként részt tudsz venni, át tudod érezni. Ez persze nem igaz.


Az más, mondjuk ha egy közeli barát mondja egy rokonnak, mert ők mindketten szoros kapcsolatban voltak az egyénnel.


Lehet, hogy én értem félre a szót. Sajnálomot szoktam használni.



2020. nov. 24. 23:19
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Le fogják húzni a kérdésed, akik válaszolni fognak. Amúgy mindíg úgy láttam, ahogy te. Egy hasonló kérdés volt nemrég. Gyakorlatilag ugyanezt írtam le. 0%. Elengedtem.
2020. nov. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
A sajnálom is részvétnyilvánítás :) Ha magával a kifejezéssel van bajod, abban még lehet is valami logika.
2020. nov. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem azt fejezed ki ilyenkor, hogy az adott személy iránt érzett gyászban osztozol, hanem általában a gyászban, mint veszteségérzetben. Én fiatal koromban ódzkodtam ettől a kifejezéstől, amióta már én is átéltem, nem. Amúgy a "sajnálom" ebben a helyzetben számomra egy kissé súlytalan kifejezés, persze nem mindegy, hogyan mondod.
2020. nov. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Nekem inkább az szokatlan, hogy enni és inni jönnek az emberek.
2020. nov. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Amennyiben valaki megosztja veled a gyaszat, meglehetosen bunko viselkedes, ha erre te viccet kezdesz meselni, mert te aztan nem osztozol az o gyaszaban.


Legalabb egy "sajnalom, hogy elveszitetted a szerettedet" - mondatot preselj ki magadbol. Persze csak akkor, ha nem kezdesz kozben rohogni, mert ugye te aztan nem osztozol egy idegen gyaszaban.


Nem baj, kisfiu, egyszer talan - TALAN - felnosz majd. Persze lehet, hogy 60 evesen is csak egy idiota kiskolyok leszel, aki nem is osztozik es nem is hajlando megerteni mas erzelmeit.

2020. nov. 25. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5. Pontosan az ilyen nagyképűségről beszéltem. Ki vagy te, hogy feltételezd, hogy részt tudsz venni egy olyan ember gyászában, akit nem is ismertél?

Nem voltál közeli hozzátartozója, akárhogy is nézzük, NEM TUDSZ osztozni a gyászon, mert te hazamész és foglalkozol tovább a nyomorult életeddel, pár nap után már el is felejted a dolgot. Három nap múlva ugyanúgy eszel, mint előtte, ugyanúgy nevetsz, mint előtte, ugyanúgy boldog vagy. Hogy van bőr a képeden részvétet nyilvánítani, miközben nyilvánvaló, hogy amit érzel, az fényévekre van attól, amit a hozzátartozó érez?

Az én véleményem szerint valaki csak akkor használja ezt a kifejezést, ha tényleg részt vesz a gyászban, nem csak elmegy a temetésre kajálni egyet, aztán másnap már olyan, mintha misem történt volna. Állszentség és nagyképűség azt mondani, hogy osztozol egy olyan ember gyászán, akién nem tudsz, sajnálni viszont sajnálhatod. Ezért szoktam ezt használni, hacsak nem nekem is közeli személyről van szó.

2020. nov. 25. 10:16
 7/9 A kérdező kommentje:
3. Így már világos. Köszönöm a normális választ.
2020. nov. 25. 10:18
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A "részvétem"-mel a szomorúságból veszed ki a részed, amit az illető érez a hozzátartozója elvesztése miatt. Ez tipikusan egy olyan dolog, ahol a mennyiség átcsap minőségbe, azaz, minél több ember mondja a gyászolónak, annál jobban esik neki, hogy ennyi ember tartja fontosnak, hogy odamenjen hozzá, és szóljon valamit.

Azt természetesen mindenki tudja, hogy melyik részvétnyilvánító mennyire sajnálja az elhunytat, és mennyire sajnálja a gyászolót, tehát ez nem álságos dolog attól, hogy nem fetrengsz a földön a fájdalomtól. Én legalábbis tényleg át tudom érezni a gyászát annak, aki elveszít egy családtagot, még ha nem is ismertem az elhunytat, és még ha nem is lesznek álmatlan éjszakáim emiatt. De olyan nincs, hogy bárki gyászolónak ne esne jól egy bármilyen alig ismert ember részvétnyilvánítása.

Lehettem vagy 20 éves, amikor először meghalt egy közeli családtagom. Teljesen váratlanul, minden előzmény nélkül, le voltam törve. Odajött hozzám egy illető, akit alig ismertem, ő meg még azt se tudta addig, hogy volt valaha nagyanyám, csak éppen hallotta valakitől, és részvétet nyilvánított. Na, akkor jöttem rá, hogy mennyire fontos dolog ez, és azóta én se mulasztom el, mert a gyászoló személynek nagyon jól tud esni.

2020. nov. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8. Köszönöm.
2020. nov. 28. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!