Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tényleg nem illik azt mondani...

Tényleg nem illik azt mondani nőknek hogy jó napot főleg idősebbnek?

Figyelt kérdés
Mert a faluban így szoktam köszönni azt látszik hogy nem tetszik nekik. Szerintem örüljenek ezek a parasztok hogy köszönök de nem? Annyira utálom ezt a falusi életet ha egyszer sikerül házhoz jutni városban pezsgőt bontok és mind megiszom. Na mindegy miért gond ez a köszönés a parasztnak?

2020. dec. 13. 16:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Falun élek.

Macskám van.

Idős vagyok.

Lesz@rom hogy köszönsz v. nem.

2020. dec. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezek itt fel vannak háborodva ha nem köszönsz neki előre, csak azért szoktam. De most már lehet le szokok róla. Utálok köszöngetni.
2020. dec. 13. 16:53
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Városban max panelba mész. :D
2020. dec. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Biztos hogy nem, úgyis gazdag leszek. Nincs olyan opció hogy nem.
2020. dec. 13. 17:00
 5/11 anonim válasza:
78%
Kicsi voltam, egy férfi leb@szott, hogy miért nem köszönök, amiker meg mondtam neki, hogy "Csókolom!" (az óvodában így köszöntünk az óvónőknek), akkor meg felnyársalt volna a szemével.
2020. dec. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Nem minden falulakó paraszt és nem minden paraszt falulakó.

Ha ismerem, köszönök, ha nem ismerem, csak akkor, ha más miatt meg kell szólítanom. Szerintem nem kell mindenkinek köszönnöd, aki veled szembe jön. Ha így csinálod, a "nagyvárosban" meghalsz, mire eljutsz az italboltig a pezsgődért.

Ha meg ismered is őket, az, hogy nem tetszik nekik a köszönésed, nem feltétlenül a szóhasználatod miatt van.

2020. dec. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Miért csinálnám ezt nagy városban? Nem bolondultam meg. A kis falukban szokás ez amióta az eszemet tudom.
2020. dec. 13. 18:09
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk falun az időseknek "csókolom"-mal szoktunk köszönni.

Még a falusi iskolában a tanároknak is. Aztán meg középsuliban a városban meg a "jó napot" volt az elfogadott.

2020. dec. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Pesten lakom, szerintem itt is elvárnák az idősebbek, de nem érdekel. Üdvözlömöt kap mindenki, akit nem tegezek, mert ő is engem (le) korábban (férfiakat). Mondjuk ahogy múlnak az évek, járvány miatt itthonról dolgozom, és lakótelepen lakom, alig kell köszönni valakinek (szerencsére). 49F.
2020. dec. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, azért van/lenne néhány kivétel, pl. rokon, sógor/párom/stb. édesanyja, 80 fölött idegen is. Bár ezt a nénizéssel/bácsizással együtt hülye magyar szokásnak tartom.
2020. dec. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!