Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak szerintem visszataszító...

Csak szerintem visszataszító és férfiatlan, ha egy férfi keresztbetett lábakkal ül?

Figyelt kérdés

Ha így látok férfit ülni, az első benyomásom mindig az, hogy biztos nagyképű, humortalan, de leginkább hogy férfiatlan.


Szerintem csak nőknek áll jól ez az ülés.

Nem mellesleg nem kényelmetlen a férfiak számára..?



2021. jan. 11. 03:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
18%

"A lábunk lehetőleg ne legyen keresztben és talpunkat véletlenül se mutassuk a mellettünk ülő felé, mert az rengeteg kultúrában sértésnek számít."


[link]

2021. jan. 11. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
57%

A végén viszont azt írja, hogy ha valaki nagyon izgul (előad), remeg a lába, akkor a keresztbe tett lábbal tér vissza a komfort zónájához.

.


"Lehet, hogy már te is megfigyelted, hogy stresszhelyzetben lábaink képesek önálló életre kelni és rendkívül heves lábremegést produkálni. Ez rendszerint akkor történik, amikor valaki egy prezentációt, előadást tart, esetleg egy nagyobb tömeg előtt ad elő. A lábak az izgatottság és a feszültség hatására elkezdenek remegni.


Ez álló és ülő helyzetben is megfigyelhető, és velem is számos esetben fordult már elő. Álló helyzetben azt tudom javasolni, hogy kezdjünk el lépkedni; ülés közben pedig rakjuk keresztbe a lábunkat, mert az a komfortzónánkhoz való visszatérést segíti elő."

.

Hozzáteszem, attól függ, hogy egy férfi hogyan teszi keresztbe a lábát.

Ha úgy, mint a nők, akkor nőiesnek tűnhet, de szerintem belefér. Ha kényelmetlen lenne, nem tenné.

.

Ha úgy, hogy az egyik lábának csak kb. a bokáját helyezi a másik combjára,

tehát a lábfeje egy szinten marad a nyugvó lábának a combjával, az nagyképű, lekezelő, a másik felett fölényeskedő magatartást üzen.

2021. jan. 11. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%
Nem
2021. jan. 11. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

Kérdezzük meg Don Corleonét

[link]

2021. jan. 11. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 molnarmarcell21 ***** válasza:
84%
Én úgy vettem észre, ez generációs dolog. A kilencvenes évektől kezdve egyre kevésbé volt divat férfiaknak keresztbetett lábbal ülni.
2021. jan. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%
Én is úgy ülök!
2021. jan. 11. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavar, de ha valaki szimpatikus, akkor mindegy mit csinál. Ha ellenszenves, akkor biztos irritálni fog minden mozdulata.
2021. jan. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Zöldlámpás lámpás - o1g válasza:
85%

Bszki, ez a 21. század. A fenének jöttök itt előítéletekkel, 19. századi idézetekkel, és olyan dogokkal, amiknek semmi köze az adott ember VALÓS jelleméhez.

Bameg, tök mindegy, hogy teszi az az ember a lábát.

2021. jan. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%
Biztos nem csak szerinted. Elég sok ember van még rajtad kívül, aki annyira unatkozik, hogy nincs jobb dolga, mint azzal foglalkozni, ki hogyan tartja a lábát.
2021. jan. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
63%
Én is keresztbe szoktam tenni, de leginkább csak akkor, ha fázom (vékony vagyok, és igy nagyobb felületen érintkezik a bőrfelület, kisebb a hőveszteség), vagy ha idegen, ismeretlen helyen vagyok, sok ismeretlen ember között. Gondolom afféle ösztönös, de minimum önkéntelen védekezési dolog lehet, a biztonságérzetem növeli valamiért.
2021. jan. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!