Autóban ki ül hátul?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Lenne egy kérdésem. Ha apám vezet, és barátnő is be fog szálni, akkor hogy van pontosan az illem? Férfi vagyok női barátnővel, ha ez kérdés.

Én hátul ülök a barátnőmmel, vagy barátnőm elöl apum mellett, esetleg én elöl? Ha most történne ez, akkor hátra ülnék vele. De vajon ez is a szokás? Köszi a válaszokat :).



2021. jan. 13. 03:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%

5ös

Igen, a mi családunkban is komoly protokollok vannak, legalábbis régebben voltak míg otthon éltem. A hátamhoz sosem ült senki, ha én vezetek, mert hátratolom az ülest. Apám ül mellettem, anyám hátul. Ha apám vezet, én ülök jobb hátra. Meg én nyitom ki mindig a kaput. Stb.

2021. jan. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
80%
Nincs illemszabály rá. Egyszerűen kérdezd meg barátnődet hol szeretne ülni. Általában az anyósülés kitüntetett hely szokott lenni, hogy így mondjam, mert ott jobb ülni, de hát ki mit szeret. Ezen felül érdemes arra gondolni, hogy vannak, akik nem bírnak hátul utazni, mert rosszul lesznek (ilyen vagyok én is), ezt azért jó előre tisztázni.
2021. jan. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, mostmàr tudom :)
2021. jan. 13. 17:24
 14/21 anonim ***** válasza:
74%
Magánkocsiban illik valakinek elől ülni. Akkor ül mindenki hátra, ha sofőr vezet, pl. taxi, céges kocsi.
2021. jan. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
57%

"Magánkocsiban illik valakinek elől ülni."


Én ilyenről nem hallottam.

Amikor még csak egy gyerekünk volt, ő is csecsemő, akkor úgy utaztunk, hogy én vezettem, feleségem pedig hátul ült a kisbabánkkal. Miért nem elöl? Hogy a kisbaba ne érezze magát egyedül, ne unatkozzon, őt lekösse, beszéljen hozzá stb. Ha valakik így szeretnék, vagy így praktikus nekik, miért kéne csak azért is ülnie valakinek az anyósülésen?

2021. jan. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem a kérdést. Te nem láttál még amerikai filmet?

Világos, hogy elöl csak a személyzet ül(bal oldalon a sofőr, jobb oldalon a testőr)

A kisasszony jobb hátul foglal helyet.

A testőr -egyes esetekben- sétálhat a jobb hátsó ajtó mellett.

(na, ha gyorsítani kell a sofőrnek, akkor a testőr feláldozható) :)

2021. jan. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
83%

#15 Más egy csecsemő, és más egy barátnő.

Más a családtag, és más a fizetett sofőr.

2021. jan. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
83%

#15!

Lásd be, hogy a csecsemőkorú apróság, és a tini barátnő között, van egy árnyalatnyi különbség.

És nem csak protokolláris szempontból. :D

2021. jan. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
39%

Hm, ez a kérdés már bennem is megfogalmazódott, mondjuk gyakorlati problémát nem okozott, mert mire ült volna a kocsinkban, már nem volt a barátnőm. :(

Egyik oldalon ott van az, hogy az "anyósülés" egyfajta kitüntetett hely, így talán illendő volna a barátnőt odaültetni. Illetve az is, hogy álltalában nem szokás az, hogy többen vannak az autóban, de elöl nem ül senki. Ezek alapján tehát a barátnő előre, te hátra.

Ezzel szemben: ha ez mondjuk az első találkozás, akkor a barátnőnek egy kvázi idegen mellett kell ülnie az út alatt; illetve ti ketten vagytok úgymond összetartozók, így logikus lenne, hogy együtt üljetek, hátul.

Annak, hogy te előre ülj, barátnő hátra, nem látom sok értelmét, legfeljebb akkor, ha mondjuk többször ki kell szállnod.

2021. jan. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
Női barátnő :)))
2021. jan. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!