Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Munkahelyen tegezés/magázás?

Munkahelyen tegezés/magázás?

Figyelt kérdés
Heló, holnap kezdek a gyakornoki helyemen, és ôszintén szólva nem vagyok biztos abban hogy kit hogy szólítsak. A korombelit gondolom tegezzem, de az idôsebb kollegát vagy a fônökhez hogy szóljak?

2021. jan. 24. 16:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Először mindenképpen magázz, aztán majd szólnak, ha tegeződni szoktak.
2021. jan. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Ezt megmondják az első munkanapon. Ha nem, akkor érdemes rákérdezni.
2021. jan. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Aki letegez, azt visszategezed. Aki nem, azt te se. Egyébként a közvetlen kollégától érdemes kérdezni.
2021. jan. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%

Mivel nem tudod, nem tudhatod, hogy ki milyen rangban van, így mindenkit magázz, amíg ők nem kérik a tegezést!


De ennek alapnak kéne lennie...nem jártál suliba? Nem voltak szüleid? Miért nem tudod ezt magadtól?

2021. jan. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
"milyen rangban van" nem a katonasághoz ment a kérdező. Normális helyeken nem beosztástól függ az, hogy valakit tegezel vagy magázol. Az már régen rossz, ha a főnököt magázni kell, mert főnök. Talán még meg is kell előtte hajolni?
2021. jan. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%

5.-nek.


Amíg nem engedi meg, addig magázni kell, nem csak a főnököt, hanem MINDENKIT, aki nálad magasabb rang...beosztású.

2021. jan. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%
Hát én dolgoztam már jó néhány multinál, de soha, senkit nem kellett magázni. Lehet, hogy kis magyar kft-knél így működik, de az biztos, hogy olyan helyre nem mennék dolgozni, ahol ilyen tekintélyuralmi rendszer működik. A katonságnál érthető, ott vannak rangok. A magasabb beosztás semmit nem jelent. Ahol azt várják el pl. egy 50 évestől, hogy magázzon egy 30 éveset csak mert az magasabb beosztásban van (vagy akárkit csak a beosztása miatt), ott nagyon komoly gondok vannak.
2021. jan. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
13%

7.-nek.


A libsi multiknál lehet, hogy megy a tegeződés, de ez nem helyes. Etikett kérdése, hogy a magasabb rangút megtiszteled a magázódással.

A tegeződés nekem bizalmaskodás, ha valaki azt mondja tegezzem, én visszautasítom a munkahelyen.


Ki/mi vagy te, hogy tegezd azt az embert, akinek a kezében a megélhetésed, azaz, az életed?

2021. jan. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%
Az életem?? Nehogymár a főnököm kezében legyen az életem! Mi ő? Vakami isten, vagy mi? Mint írtam, olyan helyeken nem dolgoznék, ahol az alapján kell valakit tisztelni, hogy mi a beosztása. Mindegy, hogy libsi multi, fideszes multi, vagy akármi. Akinek ez hiányzik, annak ott a katonaság. Ott ugráltathatják az embereket a magasabb rangfokozatban lévők, ezt vállalják azok, akik oda mennek. Egy munkahelyen normálisan viselkedjenek. Akinek nem tetszik, hogy tegezem, az szól és nem fogom, de nem fogok csak azért magázni valakit, mert magasabb beosztásban van, mint én. Tehát ha az valaki azt akarja, hogy én csak azért tegezzem, mert ő magasabb beosztásban van, akkor tojok rá. Ha a főnök az, akkor meg nem megyek oda dolgozni, mert az ilyen embernek rabszolgák kellenek, nem munkatársak.
2021. jan. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%

9.-nek.


Te ki/mi vagy, hogy ekkora az arcod? Mondjuk én vagyok a főnököd. Közlöm, hogy ne tegezzen, és adok egy csicska melót. Kilépsz? Hajrá! Lesz helyetted más, mondjuk egy fullos csaj.

2021. jan. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!