Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van az hogy a nőknek...

Miért van az hogy a nőknek melltartót kell viselni amiatt, hogy ne látszódjanak a melleik de a férfiaknak nem kell eltakarni a mellüket a strandon?

Figyelt kérdés

Szóval a kérdés az lenne, hogy miért kell a lányoknak bikinit hordani a strandon ha ők nem szeretnének? A férfi és a női mellbimbó között nem sok különbség van (szinte semmi). Akkor mégis miért? Hallottam pl olyan oldalról aki ez ellen tüntet instagramon. Nem tudom a nevét de tudom, hogy valami olyasmit csinál, hogy mellbimbókról rak ki képet és nem tudja megmondani senki h férfié vagy nőé a mellbimbó ezzel tüntetve a cenzúra ellen...


Miért nem elfogadott az hogy a nőknek is látszódjon a mellbimbójuk?


(Privátba is irhattok ha nem szeretnétek kiirni ide a véleményeteket)



2021. jan. 28. 16:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
26%
#10 no fuck that
2021. jan. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
86%

Mert a férfiaknak nincs mellük, csak melbimbójuk.

Egyébként én sem értem. A nők minden irányba kirakják a mellüket, csak az a lényeg, hogy a mellbimbó ne látszódjon. De azt már bárki oda tudja képzelni. És a férfiaknak is van, ők miért nem takarják?

Egyébként ennek vakószínű az az oka, hogy a férfiaknak izgató a női mell, de ez fordítva kevésbé igaz, így a férfiaknak nem kell takargatni.

2021. jan. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
85%

Aki nem tud különbséget tenni egy nő mellbimbója, és a ffi bimbója között, azzal nem stimmel valami az biztos, mert óriási különbség van.

A nők melle szexuális, erotikus töltésű, a férfiaké pedig csak egy testrész. Annak nincs erotikus töltése.

2021. jan. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
85%
A női mell másodlagos nemi jelleg. Szoros összefüggésben van a szexualitással. A férfi mellről ez nem mondható el. Két mondattal rövidre lehet zárni ezt a kérdést.
2021. jan. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
77%

Kulturális beidegződés.

Az afrikai, dél-amerikai, ausztrál, stb. bennszülött nőknek is van mellük, mégse áll fel az ottani férfiak farka állandóan, amikor meglátnak egy csupasz női mellet. Mert ott természetes, hogy látják. Ott is termékenységi szimbólum a nagy mell, ugyanúgy, ahogy a széles csípő, mégse szexuális dolog a mell látványa.

Párezer éve a Közel-Keleten valakik (feltehetőleg papok) kitalálták, hogy illetlen dolog a női mellet mutogatni, ezért el kellett takarni. Aztán ez a dolog a kereszténységgel elterjedt nálunk is. Előtte Európában inkább csak a hideg miatt takargatták a felsőtestüket a nők és a férfiak, ha kibukkant a mell, hát kibukkant. Az ókori Görögországban pl. még az olimpiákon is meztelenül küzdöttek az atléták, mert annyira nem volt jelentősége a meztelenségnek.

Nálunk, a zsidó-keresztény kultúrában a mell a tabu, ezt szoktuk meg, ezért erre gerjednek a férfiak, mert alapesetben nem láthatják. De egyes muszlim országokban egy csupasz vádli is ugyanolyan izgató, mert ezt se láthatják a férfiak az utcán. Sőt, 100 évvel ezelőtt még nálunk se lehetett csupasz vádlikat látni lépten-nyomon, mert az már az erkölcsi fertő volt, és ha egy csupasz női bokát meglátott egy tizenéves fiú, onnantól két hétig arra gondolva rejszolt. Ez a dolog addig fajult, hogy a briteknél Viktória királynő idejében még az asztalok lábait is földig érő terítővel kellett eltakarni, nehogy az asztal csupasz lába miatt a női lábak jussanak a férfiak eszébe...

2021. jan. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Kései Sirató ***** válasza:
28%
Kérdező, ha zavar, hogy el vannak takarva a női mellek, menj nudista strandra!
2021. febr. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
Mar eleve azt se ertem hogy a ferfiaknak miert van mellbimbojuk? XD
2021. febr. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
51%
#17 nézz utána a magzat fejlődésének a méhben, akkor megtudod
2021. febr. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
83%
#17 Az nem csak mellbimbó, hanem teljesen funkcionális mell. Ha hormonokkal kezelik megnő, és még tejet is termel.
2021. febr. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!