Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van az, hogy a Facebook...

Miért van az, hogy a Facebook Marketplacet ilyen primitív alakok használják?

Figyelt kérdés

Egyszer hirdettem ott valamit, és inkább el sem adtam ott, mert vagy teljesen analfabéta emberek írkálnak, vagy olyanok akik ránézésre épp most szabadultak a sittről, de általában mindkét tulajdonság jellemző az ott hirdető/eladó emberkékre :D

És hemzseg az egész az ilyenektől, bármikor ha felnézek az eladó cuccok közé, ilyesmi alakok hirdetnek ott nagy számban.


Miért van ez vajon szerintetek? Azért, mert a normális emberek, látva ezt, nem használják a Marketplacet, és csak ilyenek maradnak?

Vagy azért is lehet, mert ezek az emberek olyan buták hogy csak a facebookot ismerik és azonkívül nem tudják használni az internetet és azért hirdetnek itt?



2021. febr. 8. 07:43
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Minden hirdetőoldal ugyanilyen. Jófogáshoz is, meg az összes többihez is külön tolmács kéne nekem, hogy tudjam értelmezni a kapott üzeneteket. Nem maga a Facebook az oka, hanem az iskolázatlanság. Ebből is látszik, hogy kritikán aluli a magyar oktatás minősége, az emberek olyan alapvető dolgokat se tanulnak meg rendesen, mint az írás és az olvasás. Sokaknak még a gondolataik szavakba foglalása is gondot okoz, nem hogy még le is írják őket érthetően.
2021. febr. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Elég itt elolvasni néhány kérdést (nem ezt), sok érettségizett szerintem régen a 4. osztályba sem mehetett volna tovább. A helyesírás még hagyján, de a szöveg is sokszor teljesen hibás.
2021. febr. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez a rákfenéje azoknak az oldalaknak, ahol mindenki hirdethet, és nagyon max. a bizonyíthatóan kamus vagy sértő dolgokat cenzúrázzák. Én akkor voltam Facebookon eladós csoportokban, amikor a Marketplace még nem lett bevezetve, és kb. 3-4 hónap elég volt. Iszonyatosan elegem lett - eladóként, vásárlóként is voltam. Vásárlóként azt tapasztaltam, hogy sok eladó azt hiszi, érte van a vásárló, személyes átvételnél 4x változtatta meg előző nap az átvétel helyét, legutoljára hajnali 1kor, aztán mégsem oda ment, mert "jajci, nem tudnál 2 megállóval arrébb menni, mert most szólt a Juci barátnőm, hogy ő arrafele lesz majd", nem jelent meg a megbeszélt időpontban, telefonálásra nem reagált, aztán ő volt kiakadva, hogy "aznap rúgtak ki a suliból, a f...t érdekelte a megbeszélt üzlet, ez szerintem érthető". Volt aki 3 nap alatt 9x próbált meg rávenni arra, hogy mást is vegyek tőle, pedig leírtam, hogy nem. Helyesírás, nyelvhelyesség a béka feneke alatt.

Amit meg nem én vettem - az volt a jellemző, hogy drágábban árult cuccokat, mint maga a márka (pl. Catrice sminkpaletta, Rossmannban eredeti áron olcsóbb), és amikor vki megjegyezte, elküldte a halál f...ára; láthatóan agyonhasznált ruhára odaírja, hogy újszerű; kínais cuccra, hogy legutolsó olasz divat...


Amikor én voltam eladó, az volt nekem a legalja, amikor márkás, vadiúj 400 Ft-os felsőből, 100 Ft-os körömlakkból alkudozni akartak, mikor ki volt írva, hogy nem alkuképes az ár, meg amikor vki anyámat örömlánynak nevezte azért, mert kikötöttem, hogy csak személyesen vagyok hajlandó Bp-n átadni egy terméket... erre kitalálta, hogy én egy bunkó, beképzelt pesti k... vagyok, aki lenézi a vidékit...

2021. febr. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Már eladni sem lehet ott semmit...
2021. febr. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!