Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy veszed fel a telefont?...

Hogy veszed fel a telefont? Mit mondasz?

Figyelt kérdés

Olyan buta vagyok, nem tudom hogy vegyem fel... Mindig azt szoktam belemondani, hogy: igen.

Ha az ajtón kopognak akkor is azt mondom :D de ezen sokan röhögnek, haverok ... ez tényleg ciki vagy nem velem van a gond? Most mit lehet ilyenkor mondani na nem értem.

Köszi a válaszokat előre is :)


2008. dec. 3. 06:09
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%
Én is azt mondom, hogy igen.Ha olyan hív akit nem tudom ki az, akkor azt hogy igen tessék
2008. dec. 3. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Ha ismerős: akkor "csaó, mondd", "helló, mondd", "helló y, mondd", stb. Ha ismeretlen szám, vagy magánszám, akkor "tessék xy vagyok". A cégest meg "tessék, w kft, xy vagyok".
2008. dec. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

az én világrendemben kétfajta telefon van. Az egyik, ami az enyém (otthoni vezetékes, sajét mobil), a másik ami nem az enyém (céges telefon, valaki más ott felejtett telefonja stb.).


Az első kategóriába tartozó telefonoknál a hívó vagy tudja, hogy kit hív, vagy semmi köze hozzá. Legalábbis addig, amíg ő nem mutatkozik be, addig semmi.


Ilyen telefonnál ha nem tudom ki hív, akkor "Igen?" v. "Tessék?", ha tudom ki az (mert látom a kijelzőn), akkor meg személyre szólóan üdvözlöm.


A második kategóríába tartozó telefonoknál bemutatkozom.

cégesnél: [cégnév], [saját nevem], [üdvözlés]

Minden más esetben saját név és üdvözlés.


Egyébként a kedvencem a következő párbeszéd volt a témában: (céges telefont vettem fel)


-[cégnév], [saját név], Jó napot kívánok!

-A döntéshozóval szeretnék beszélni!

-Milyen ügyben keresi a döntéshozót?

-Ön döntéshozó?

-Igen, én olyan döntéseket hozok, hogy ki beszélhet a döntéshozóval.

-Velem egy telefonos ne szórakozzon!

-Ezt benézted! Tervezőmérnök. Viszont hallásra!

-...


(kis cég vagyunk)

2008. dec. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

A telefonálás etikettje kimondja,hogy a hívó félnek kell először bemutatkoznia. Tehát ha csörög a telefon és te csak annyit mondasz Igen, vagy halló esetleg tessék. Nem vétesz az illem ellen.

nálunk kis korom óta az a szokás,hogy ha felveszem a telefont bemondom x lakás Piroska beszél. De pl ha mobilomat veszem fel ami kiírja a számot csak köszönni szoktam az illetőnek.

Ez utóbbit én azért szeretem,mert ha valaki csak egy hallóval veszi fel a telefont nem tudom tényleg jó számot hívtam-e.

Sajnos pl anyósék úgy veszik fel a telefont,hogy tessék. aztán beszélnek és beszélnek, hiába mondom én ki vagyok ők nem mutatkoznak be. Kellemetlen beszélgetés közben megkérni a másikat ugyan már kivel beszélek.

Mert ugye ha a hívó bemutatkozik illik a hívottnak is.

2008. dec. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
Én is úgy veszem fel, hogy 'igen', vagy 'tessék', és még sosem nevetett ki senki. Teljesen rendben van ez.
2008. dec. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

A vezetékes telefon úgy veszem fel, hogy Hallo, x lakás.

A mobilt, ha látom, hogy ki hív, akkor Hello, Szia! Ha nem tudom, hogy ki hív, akkor Hallo, x y vagyok. A lényeg, hogy ne úgy vedd fel, mint az egyik ismerősöm a vezetékes telefont, aki azt mondja, hogy Mondjad! Az sem tudja, hogy ki telefonál, és hát ez egy kicsit bunkó.

2008. dec. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha ismeretlen a szám Én is azt mondom,hogy igen?Még nem nevettek ki.De ismerősöknek azt mondom:Mondja mi a gondja!?Anyósomnak még eléteszem köszönésnek azt,hogy Csók!!
2008. dec. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
A sajátomnál ha látom ki hív akkor személyesen üdvözlöm ( szaz Béla, mizújs pl.) Az otthoni nál meg XY lakás. Másét nem szoktam felvenni ha mégis akkor általában az a nyerő, Tessék, XY telefonja.
2008. dec. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

A munkahelyit, mivel eü-ben dolgozom, ugy veszem fel: Tessék, Pszichiátria! És volt rá példa, h a mobilomat is ugy vettem fel :D Téboly!

Egyébként ha tudom, ki hív: barátian üdvözlöm. Olykor belehülyéskedek, hogy: Halló, itt Tessék! :)

Ha ismeretlen, csak mondom: tessék, de nem mutatkozom be, ugyanis először neki illik, addig semmi köze hozzám, ki tudja, nem-e csak szórakozik vki...

2008. dec. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük fel, hogy XY a nevem. Én így veszem fel:

"Tessék, XY."

2008. dec. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!