Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szexizmus vagy udvariasság...

Szexizmus vagy udvariasság előre engedni a nőket?

Figyelt kérdés
Szeretnék helyesen eljárni a jövőben, senkit nem akarok megsérteni. Az, hogy egyén függő nem mindig jó válasz, ha ismerem tudom mi legyen, de a vadidegeneket előre engedjem vagy ez nagyon gáz? Fiatalon ez a kérdés fel sem merült, egyértelműen előre engedtem nőket (kivétel vendéglátóhelyen) mostanában olvasok a témában, lehet tapló vagyok.

#Nőke előre engedése
2021. febr. 13. 12:21
A kérdező szavazást indított:
Negatív szexizmus
Poztív diszkrimináció
Udvariasság, hagyománytisztelet
Simán zavaró
51 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
Bármikor, bárkivel lehetsz udvarias, indokolni pedig nem szükséges.
2021. febr. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát szerintem nem kénszeríthetek rá egy hagyományt, pláne egy nőket megkülönbözető hagyományt másokra, csak mert nekem ez éppen tetszik. Ez az udvariasság ellentetje.
2021. febr. 13. 12:25
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alapvetően udvarias, ha bárkit előreengedsz. Én is előre engedem azt, akin mondjuk látszik, hogy terhes, idős, sok dolgot cipel, hasonló.

Aki ebben szexizmust lát, annak agyára ment a téma és nem érdemes komolyan venni. Semmi szexista nincs ebben.

22L

2021. febr. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%
A hiszti elkerülése érdekében azt kell mondani, hogy csak az idősebbet akartam előre engedni :D
2021. febr. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"a vadidegeneket előre engedjem vagy ez nagyon gáz?"

Semmi gáz nincs benne. Akkor gáz, ha ezzel torlódást csinálsz egy ajtónál, de amúgy egy idegen férfit is előre engedhetsz, pl. bemenve egy kifelé nyíló ajtónál. Befelé nyílónál mehetsz előre, és utána megfogod neki, stb.


"Szexizmus vagy udvariasság"

Ez udvariasság. Az mondjuk érdekes kérdés, hogy hol a határ a kettő között. Például meddig tart az egyenjogúság és hol kezdődik az előzékenység. Mikor akarnak egyenlők és önállóak lenni és mikor várják el, hogy a férfi irányítson. Érezni kell, mikor melyik a szitu, ezt szép lassan megtanulja a férfiember. :))

2021. febr. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hát, amit tanultam az azt gondolom édeskevés, az elmúlt időszakban azért sokkal felvilágosultabban gondolkodnak az emberek
2021. febr. 13. 13:23
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
Pálcikával sem érnék olyan nőhöz, aki megsértődik azon, hogy ha előreengedem...
2021. febr. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"az elmúlt időszakban azért sokkal felvilágosultabban gondolkodnak az emberek"

Mármint mihez képest, milyen értelemben?

2021. febr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Máshogy gondolkodnak az biztos
2021. febr. 13. 14:07
 10/14 anonim ***** válasza:
24%
Itthon ez elfogadott/elvárt, mert a nők helyzete nem sokat változott, de nyugaton, ahol a női egyenjogúság valóban kialakulóban van elég primitív tapló dolog, kvázi olyan mintha azt mondanád nekik hogy a tűzhely mellett a helyük.
2021. febr. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!