Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Melyik nagy városban leggyakor...

Melyik nagy városban leggyakoribb a nyilvános vizelés? A lehetőségek közül?

Figyelt kérdés
Érdekel melyikben a legbunkóbbak az emberek és melyikben szentelnek a legtöbbet melyik a legkerülendőbb. Csak mert sokszor van hogy egy ország és a nagyváros gazdag fejlett de sok a tapló. Gondoltam arra hogy egyszerre kérdezem meg a szemetelést is meg mindent de inkább úgy döntöttem külön teszem fel ezeket a kérdéseket. Ha lehet írjátok le részletesen negatív tapasztalatokat!

2021. febr. 14. 17:52
A kérdező szavazást indított:
Budapest
London
Dublin
Koppenhága
Párizs
Berlin
Amszterdam
Madrid
15 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mégis hova a jó életbe vizeljen már az ember fia, lánya, ha a Főkerttel az összes bokrot direkt kiirttatták az elmúlt évtizdekben? És akkor nekik áll följebb, hogy kilátszik a hajléktalansátor... Mert majd akkor nem lesz vizelés, ha nincs hova, ugye? Padokat is keresztbe vasazni, hogy majd akkor nem lesz alvó ember.


Homokba dugott fejek helyett előbb meg kéne oldani egy nagyvárosban a vizelés kérdését. Te se gondolod komolyan, hogy három átszállással oda meg vissza kétszer 45 percet mászik majd az ember a legközelebbi plázáig, ha terepen dolgozik (nem csak irodaháztöltelékek vannak), kirándul, hajléktalan, rossz a veséje vagy egyszerűen csak fel van fázva. Megesik. Mire visszaér, indulhatna megint. Nincs még pláza minden sarkon meg minden kerületben. Az nem vizelt még kint, aki napi 23:30-at fűtött, összkomfortos épületben tölt, aki életében harminc percnél messzebb nem távolodott még el a lakás / irodaház / plázabutik háromszögből. Hát nem mindenkinek ez az életvitele, másoknak bizony a nap folyamán szembejön ez a probléma. Meg azt képzelik, hogy az egész nap a Belvárosban lógó panel kulcsosgyerekek napi három pisilésért kifizetnek egy ezrest, mint valami repülőzgető turista, az havi szinten harmincezer... Hát nem jól képzelik.


Senki nem kér ötcsillagos márványvécét takarítószolgálattal. Egy felnyitott kanális, előtte egy diszkrét faldarab vagy nem kivágott bokor. Mondjuk, 3-4 helyen egy kétmilliós városban. Nehogy már belerokkant volna a városháza az elmúlt húsz évben. Ahelyett, hogy bűzlik a hugyszagtól az összes köztér.


Nehogy már az emberek legyenek a hibásak, hogy vizelniük kell, és direkt meg van oldva, hogy sehova se lehessen. Ha km-ekre nincs vécé, és kiírtják az összes bokrot, akkor látszani fog, hogy hugyozás van, tetszik, nem tetszik. Ez nem a szemetelés kategóriája, mert szemetelni nem muszáj, evés és ivás nélkül is ki lehet bírni egy napot, de vizelni egy idő után muszáj. Szemetesekből amúgy is eléggé túl van tolva ez az ország, az nem különösebben probléma. Az is lehet, hogy az illető idősebb, és több kórházi műtét után nem tudja már úgy tartani a hólyagját, mint egy egészséges észosztó huszonéves, aki ebbe belegondolni se tud. Azt is mennyit látni, hogy a játszótéren az anyuka pisilteti a pucsító hároméves gyerekeit: biztos azt is szórakozásból. Ne hidd, hogy nem lenne nekik is jobb diszkréten valahol, ha lehetne.


Dugjuk bele a homokba a fejünket, aztán osszuk az erkölcsi észt, az megy csak!

2021. febr. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bokor mögött vagy fa mögött a belvárosban nem számít ugyanúgy nyilvános vizelésnek? Hisz a belvárosban van. Egyébként egy nagy városban plázát találni még akkor sem telik 90 perche ha éppen fogalmad sincs hol vagy és merre menj... tele vannak a nagyvárosok plázákkal. Egyébként azért nagyrészt nem beteg emberek vizelnek nyilvánosan. Ugyanis a gond az hogy az átlag ember is ezt csinálja még akár az is akinek nem lenne gond 15 percig visszatartani ameddig haza ér. A gond pont az hogy ezt sokan természetes dologként kezelik. Na de tegyük fel ha kell is valakinek pisilnie és még 45-50 perc mire találna mosdót vagy haza érne akkor komolyan inkább a egy utcán vizel? Nem gondol arra hogy mi van ha meglátják? Sőt sokan nappal is csinálják úgy hogy sok ember látja. Komolyan ez kevésbé rossz nekik mint 45 percet visszartani? Én nekem is volt hogy órákon keresztül kellet visszatartanom ami rossz volt de erdőben kirándultunk és én ott sem akartam de aztán a vonaton sem feleltek meg a higiéniai körülmények így összesen vagy 5 óráig tartottam vissza. Persze nagyon rossz volt de ez volt a legjobb lehetőség.
2021. febr. 14. 23:41
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van kérdező. Prága sincs összehugyozva. Akkor a cseheknek nincs hólyagja, vagy mi?
2021. febr. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"így összesen vagy 5 óráig tartottam vissza"


Vagy tévedsz, vagy hazudsz, de ilyesmi fiziológiailag lehetetlen.

Akinek semmi baja a veséjével, hólyagjával, prosztatájával stb., két óra után egyszerűen bepisil. (9 évig dolgoztam egy kórház urológiáján.)

De hogy a kérdésre is válaszoljak: Párizsban főleg a külterületeken fordul elő ilyesmi, mert a belső részeken majdnem minden utcában van egy bisztró vagy kávézó, ahova nyugodtan bemehetsz pisilni.

Ha a tulaj rádmordul és nem akarsz balhét, legfeljebb kérsz egy kávét 1,5 euróért. Az sem sokkal drágább, mint egy nyilvános wc, amit esetleg nehezebb megtalálni, de amelyek - az új öntiszztító rendszer miatt - mindig tiszták és higiénikusak.

2021. márc. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4-es nem tudom ezt honnan veszed akár 1 napig is lehet vagy tovább. Nem olyan lehetetlen az. Na meg attól is függ hogy mennyire kell valakinek.
2021. márc. 7. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!