Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hol lenne könnyebb dolgom...

Hol lenne könnyebb dolgom letelepedni, Németország Ausztria vagy Svájc?

Figyelt kérdés
Minden érdekel, elsősorban olyanoktól akik kint élnek vagy éltek. Adminisztráció, lakásbérlés, helyiek viszonyulása a külföldiekhez, helyi közösség, programok, ismerkedési lehetőségek stb.

2021. febr. 17. 09:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól beszéled a nyelvet, akkor nem lesz problémád...

Nem lehet általánosítva kijelenteni, hogy hol lesz neked jobb..

Nagyon függ a mikrokörnyezettől! Németország óriási - a különbség Bajorország és Schleswig-Holstein között nagyobb, mint két másik EU-s ország között...

2021. febr. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mihez értesz?
2021. febr. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi a végzettséged, kérdező? Milyen állást keresel?


Ez is fontos szempont a célország (tartomány, város, stb.) eldöntéséhez...

2021. febr. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Gépészmérnök diplomám van és jövőre mennék ki. A németemen még dolgozom, addig meg lesz a felső fok.


1-es: én olyat hallottam, hogy a bajorok sokkal zártabbak és nem szívesen fogadják a külföldit, ettől munkát még lehet találni, de közösségre lelni kevésbé. Schleswig-Holstein viszont észak, arra úgy hallottam sokkal nyitottabbak az emberek, de nem tudom, mennyire igaz ez.

2021. febr. 18. 09:02
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

4: ez is eléggé általánosító vélemény..

Itt is - ott is vannak mindenféle emberek. Persze tudom, az "esélyeket" lehet latolgatni, de igazából csak akkor derül ki, amikor egy konkrét helyen vagy már.

2021. febr. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Közel felső fokú nyelvtudással és gépészmérnök diplomával nyerő vagy ;-)


Én pont Bajorországot javasolnám. Ên is itt élek. Rengeteg külföldi van, velem a helyiek is barátságosak. Az ipar pedig fejlett, így a te végzettségeddel milliónyi lehetőség vár rád. Annyi, hogy itt az élet is kicsit drágább. Cserébe a fizu is jobb.

2021. febr. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#5-ös: egyáltalán nem vélemény. Véleményem akkor lenne, ha éltem volna már kint, de egyelőre csak abból tudok dolgozni, amiket hallottam innen-onnan. Mivel nem ismerem mélyrehatóbban egyik országot sem, ezért tettem fel ezt a kérdést. ;)


#6-os: nagyon köszönöm, ezt kifejezetten jó hallani. Münchenben vagy, vagy másik városban?

2021. febr. 18. 16:27
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
München, illetve a környékén van a legtöbb meló, illetve a legjobb fizu. De a lakhatás is itt a legdrágább. Ha máshova mész, és itt meg kell jegyeznem, hogy a kisvárosokban is vannak jó cégek, akkor a fizu ugyan kicsit kevesebb lesz, de a lakhatás is simán kijön a feléből. Ezt inkább az alapján döntsd el, hogy te mit preferálsz.
2021. febr. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#8-as, tudtam hogy München nagyon jó, de azt mondod, hogy még Hamburgot és Frankfurtot is lepipálja?
2021. febr. 18. 17:44
 10/11 anonim ***** válasza:
80%

Milyen szempontból?


Én mondjuk nem éltem se Frankfurtban, se Hamburgban, de nem is szívesen költöznék el Münchenből.

2021. febr. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!