Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ebben az esetben mi a helyes...

Ebben az esetben mi a helyes megszólítás? (Email)

Figyelt kérdés
Állásinterjúra jelentkezem. Elküldtem az önéletrajzomat, megszólításnak "Tisztelt XY!". Visszaírtak, hogy mehetek interjúra, ők már úgy írtak nekem, hogy "Kedves Y!" Az időpont lebeszélésnél én is használhatom, hogy "Kedves Y!" vagy tartsam a "Tisztelt..!" formát? Csak azért kérdezem, mert többszöri levélváltásnál szerintem elég hülyén néz ki, hogy mindig kiírom, hogy Tisztelt (teljesnév)...

2021. febr. 19. 14:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen cég?
2021. febr. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pályázatkezelő kis vidéki cég
2021. febr. 19. 15:12
 3/9 anonim ***** válasza:
szerintem simán visszaírhatod, hogy Kedves Judit/János/stbb.....
2021. febr. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is jobban szeretem a kedves et
2021. febr. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szebb is, jobb is a "kedves", de az ottani részlegen/osztályon/irodában lehet több Judit - tehát nem ajánlatos ismeretlenül bizalmaskodni. Neked névre szólóan irtak, mert azon az e-mail címen nincs más hasonló nevű. Te az iroda címére írsz, ahol lehet sok Judit. Az ők valászlevelükön ott a név, beosztás, címzéskor írd ki mind, amit az aláírás helyén látsz: pl. Kis Ágota osztáltvezető-helyettes
2021. febr. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

áhh szerintem nem kell kiírni a beosztást. ez ilyen kommunista beidegződés lehet.

Ráadásul azért egy profi cégnek telik arra, hogy ne egy emailfiókot hazsnáljon ömlesztve az egész irodának, szóval az emberkének a sajátjára fogsz válaszolni, akivel már eleve kapcsolatba kerültél. Használd ugyanúgy, mint ahogy téged megszólítottak.

2021. febr. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5: olvasd el, kis vidéki pályázatkezelő cég.

Valszeg nincs ott se osztályvezető, se több HR-es....

Az egyetlen titkárnő intéz mindent. Simán lehet Kedves Judit-ot írni...

2021. febr. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Lehetni lehet, de nem ajánlatos... Pl. egy 20 éves még pályakezdő sem, ne szólítsa Juditnak a 60 éves irodistát. Hacsak még nem veszett ki a jóérzés belőle.
2021. febr. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%
De ha úgy írta alá, aķkor simán lehet!!
2021. febr. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!