Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak nekem fura, amikor az...

Csak nekem fura, amikor az emberek megköszönik a sajnálkozást?

Figyelt kérdés

Lehet csak fáradt vagyok, eddig nem figyeltem fel rá ennyire.

Röviden, konkrétan; X közösségi oldalon egy nagyszülőket említő poszt alatt páran leírták, hogy nekik nem él már egyik nagyszülőije sem, meg hasonlók. (gyerekek, tinik írnak) De bármi más személyes, szomorú témában előfordul ez.

És az ilyen kommentekre érkező reagálások/ alatta lévő beszélgetések így néznek ki:

-Sajnálom

-Köszönöm

(valami gusztustalan, érzéketlen emojival párosítva, mint a szivecskék vagy ez:🥺, no offense)


Mivaaaaan? Velem van baj, vagy tényleg fura, ha megköszönik, hogy sajnálják őket az emberek. Az esetben, ha azt írják valakinek, pl. “Őszinte részvétem” “Kitartást”, azt valóban szokás/ illik megköszönni. Ez viszont inkább sajnálat hajkurászásnak tűnik. De lehet csak nem tudnak hogy reagálni rá, mert bevallom arra, hogy “sajnálom”, én se tudok mit reagálni, de sokszor nem is kell. Megköszönni, meg végképp nem. Írjátok, ha tévedek.


Levezettem a napi felháborodásom, viszlát!



#közösségi média #Nem vagyok Karen
2021. ápr. 8. 19:36
 1/6 anonim válasza:
89%
Örülök, viszlát.
2021. ápr. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
Engem ez a "sajnálom" szó az agymenőkből idegesít a legjobban, mindig ezt dumálja Lenoard bármit is csinál...de amúgy sem értem mi értelme van.
2021. ápr. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor a másik empátiáját köszönöm meg.
2021. ápr. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Pont ezt akartam mondani hogy az együttérzést köszönik meg ilyenkor.


Bár ha ezt nem tudod az gáz, iszonyat gáz.

2021. ápr. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg ezt a két példát, és akkor talán érthetőbb lesz:

- Sajnálom/kár, hogy esik az eső.

- Köszönöm. (??)


- Én is szomorú vagyok, hogy meghalt a kiscicád, együttérzek veled.

- Köszönöm, ez kedves. (!)

2021. ápr. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne baj, ha azt írják, hogy sajnálom, hogy meghalt a nagyszülőd? Röviden. Sajnálom. Mit kéne írniuk? Hát gondolom azt hogy kszarok rá, hogy élnek-e. Itt érzed a jó indulatot. Az együtt érzést köszönik meg.
2021. ápr. 10. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!