Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nem illetlenség politikusokat...

Nem illetlenség politikusokat (jellemzően a kevésbé kedvelteket) csak a vezetéknevükön emlegetni?

Figyelt kérdés
Tudtommal pl. Amerikában mindenkinek kijár a Mr.
2021. ápr. 11. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
NEM, a magyar nyelvben ugyanis hülyén néz ki, ha valakiröl X úrként beszélsz! (Ez nem csak a politikusokra igaz, hanem mindenki másra is.)
2021. ápr. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor legalább a keresztnevét ki lehetne mondani, szerintem, vagy a pozícióját, akár úr nélkül. De a pl. "Kovács" önmagában nem sokkal jobb, mint a "K. János".
2021. ápr. 11. 18:14
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Ez egy nyelvi szokás, és szerintem nincs köze ahhoz, hogy kit kedvel valaki. Szerintem nincs vele probléma. Nyilván nem egy baráti viszony kontextusát feltételezi, hanem valamiféle hivatalos viszonyt. Megszólításnak természetesen nem megfelelő így. Az irodalomban is szokás Aranyról, Petőfiről, Babitsról beszélni, és nem hallottam még, hogy ezt bárki illetlennek találná.
2021. ápr. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez igaz, talán én gondolom rosszul. Mindenesetre nőknél különösen furcsa.
2021. ápr. 11. 18:43
 5/6 anonim ***** válasza:
64%
A poltikus a legmegvetendőbb emberfajta.Én nem uraznám őket.
2021. ápr. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
68%
#5 egyet értek, mihályozzuk őket. :)
2021. ápr. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!