Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A középső ujj feltartása az...

A középső ujj feltartása az mit jelent pontosan? Ez csak olyan általános durva sértés, vagy van jelentése? Nők és férfiak nőkre és férfiakra is használhatják és ugyanazt jelenti, vagy mást?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 13. 21:01
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Egy péniszt formál a középső ujjad, a két mellette lévő ujj a golyók és szokták is mondani, hogy kapd be. Szerintem innen kitalálod.
2021. ápr. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt én is tudom. De nem értem, hogy kiét kell bekapni? Csak úgy általában egy sértés. Vagy azét kell bekapni, aki mutatja, tehát csak férfi mutathatja? És egyébként én úgy tudom, hogy eredetileg a görögöknél nem bekapást jelentett, hanem hátsó behatolást.
2021. ápr. 13. 22:01
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem sértésből kérdezem, hány éves vagy?
2021. ápr. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
40
2021. ápr. 13. 22:18
 5/9 A kérdező kommentje:
Tudom hülye kérdés, de én tényleg nem tudom ezt, és látom itt se tudta még senki megmondani, mindenki csak használja, de nem gondol bele. Nekem viszont egy bírósági ügyben konkrétan fontos, hogy mit jelent.
2021. ápr. 13. 22:19
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
"kapd be" "sz*pj@l le". És természetesen nők is mutathatják, hiszen nők is szokták mondani pl. hogy "pof@n b@szl@k" stb. Nyilván nekik nincs mivel, de ez beleolvadt a legtöbb ember szóhasználatába.
2021. ápr. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Fallikus szimbólum


Nem kell hozzá túlságosan nagy képzelőerő , hogy belelássuk az ökölbe szorított ujjak közül kiemelkedő középsőbe a hímtagot. Így máris érthetővé válik, hogy miért számított az inzultus egy formájának a középső ujj már az ókori Görögországban is.


Érdekes adalék, hogy egyes kultúrákban viszont a hüvelykujj bír ugyanezzel a jelentéstartalommal – mintha ott a hossz helyett inkább az erejét hangsúlyoznák a kérdéses tagnak.


Az ókori Rómában pedig a feltartott középső ujj jelentése digitus impudicus volt, azaz „szemérmetlen ujj”, és a férfiak anális penetrációját szimbolizálta, ami ezúttal nem annyira ígéretként, hanem egyfajta fenyegetésként értelmezendő.


A feltartott középső ujj nagy általánosságban azonban körülbelül annyit tesz, hogy „megb.szlak”, „b.szd meg”, „dugd fel”, „seggbe k.rlak”, „b.szd meg magad”, illetve ezek variánsai, kinek-kinek vérmérséklete szerint."


Remélem, így kipontozva nem törlik a beírást.

2021. ápr. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%
Levike? 😂😂😂
2021. ápr. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ókori nevén: Digitus impudicus (Szemérmetlen ujj). A kéz felmutatott középső ujja, mely gesztust egyesek a százéves háború 1415-ös agincourt-i csatájára vezetik vissza, ahol a fölényes franciák azzal fenyegették meg a híres angol „longbow”-íjászokat, hogy a győztes csata után majd levágják az íj húrját feszítő középső ujjukat (ahogy azt a spártaiak valóban megtették a foglyul ejtett athéniakkal, Thuküdidész szerint). A csata azonban elsöprő angol győzelemmel végződött, s az íjászok diadalmasan mutogatták a fogoly franciáknak középső ujjukat (hogy még megvan). Viszont a digitus impudicus (szemérmetlen ujj) vagy digitus infamis (becstelen ujj) gesztusát már a görög-római antikvitás is ismerte. Martialis 2.28 epigrammájában így ír: Digitum porrigito medium (Mutasd középső ujjadat). A 6.70 epigrammájában pedig: Ostendit digitum, sed inpudicum (Felmutatja ujját, de a szégyentelent). Persius-nál (Saturae 2.33) egy nagymama az újszülöttet szemmelverés ellen Infami digito et lustralibus ante salivis (nyállal meg a csúnya nagyujjával szenteli meg). Iuvenalis-nál (Saturae 10.53) Démokritosz az őt fenyegető Fortunának Mandaret laqueum, mediumque ostenderet unguem (Kötelet kívánt, s középső ujját mutatta).
jan. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!