Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyire illik a kést és a...

Mennyire illik a kést és a villát cserélgetni hús evése közben?

Figyelt kérdés
Úgy szoktam, hogy felvágom a hús egy részét (villa a bal kézben, kés a jobb kézben), majd a villát a jobb kezembe véve szúrom bele a húsba. Nekem így kényelmesebb, mint a bal kezemben tartani a villát, amikor beleszúrom a villát a húsba.
2021. ápr. 16. 19:08
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
85%
Egyáltalán nem illik, nyilvánosan ilyet ne nagyon csinálj.
2021. ápr. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
Az etikett megengedi, hogy a felvágás után letegyük a kést és a villát átvegyük másik kézbe. Felcserélni nem igazán illik, tehát hogy a kést is átvesszük a másik kézbe.
2021. ápr. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
Az usákok szokása, Európában nem nézik jó szemmel.
2021. ápr. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
87%

Európán belül ez elég bunkóságnak számít...

Nyilvánosan ilyet ne csinálj, mert egyből meglesz a véleményük rólad a kívülállóknak.

2021. ápr. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%

Közben én is megtaláltam:

"A villát nem szabad átvenni a jobb kézbe, és vágni vele az ételt. A spagettit és makarónit evőkanál segítségével tekerjük fel a villára.

Amerikában szokás a villát jobb kézben tartani, Európában azonban nem."

[link]

2021. ápr. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

A villát a felvágott húsba beleszúrni se illik, hanem a villára kell a késsel rákotorni a darabokat. De hacsak nem valami etikett-ebéden vagy, szerintem senkit se fog érdekelni, hogy pontosan melyik kezedben van a kés meg a villa.


A spagettit én a jobb kezemben tartott villával tekerem egyébként, és a bal kezemben van a kanál. Fordítva macerás lenne, mivel jobb kezes vagyok. Szerintem ez így normális, balkezeseknél persze fordítva.

2021. ápr. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszolók igazából mindent leírtak, de szerintem ezeket a szabályokat maximum magas körökben, üzleti ebédeken/vacsorákon veszik komolyan. Persze, ha közösségben eszel vagy mondjuk éves közben az új párod szülei fognak veled szemben ülni, akkor azért arra figyelj, hogy ne csámcsogj, ne follyon a leves az álladon és ne beszélj teli szájjal, de nem hiszem hogy bárkit is érdekelne pl hogy melyik kezedben fogod a villát.
2021. ápr. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
84%

"Úgy szoktam, hogy felvágom a hús egy részét"

már itt elrontod. ahogy eszel, úgy vágsz, midnig csak egy falatot. kicsi gyerekeknek szokás előre felvágni az ételt.

2021. ápr. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

"nem hiszem hogy bárkit is érdekelne"

Lehet, hogy ezen is múlik, meghívnak-e még egyszer.

2021. ápr. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából nem is jól írtam: a hús felvágása után leteszem a kést, és a jobb kezembe veszem a villát. De akkor ez nem illik.


És amikor a villára rákotorjuk a darabot, akkor a villa hátára kell kotorni? Mert így megenni a falatot elég macerás.

2021. ápr. 16. 23:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!