Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ilyenkor hogy szokás emailben...

Ilyenkor hogy szokás emailben megszólítani az illetőt?

Figyelt kérdés

Iskolai gyakorlatok során tegezőviszonyban lettem az adott szakoktatókkal(az ők kérésükre persze) és nem tudom, hogy hogyan szólítsam meg emailben őket?

Hivatalosan, hogy:

Tisztelt Blablané Bla Bla!

Vagy Kedves Bla!


Egyébként gyakorlati feladatokat kell küldeni vissza nekik


Köszönöm ha tudsz segíteni egy ilyen bugyuta kérdés kapcsán!

Üdv:22f



2021. ápr. 18. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kombinálni a kettőt, ami egy kicsit hivatalosabbá teszi: Kedves Blabláné Bla!

A szövegben pedig meg lehet kerülni a névmásokat: mellékelten csatolva küldöm a kitöltött feladatlapokat, köszönettel xy.

Ezzel kikerülted a konkrét tegeződés kérdését (nálunk pl. kollegális körben ez a jellemző, mert általánosságban mindenki tegez mindenkit, de ez egy kicsit távolságtartóbb forma a teljes név miatt).


De esetedben teljesen jó lehet a Kedves Bla! is, ha kötetlen viszonyban vagytok.

2021. ápr. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Akit magázok az "Tisztelt Bla Bla!"

Akit tegezek, az "Kedves Bla!" vagy "Szia!"

2021. ápr. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
19:36-os teljesen egyetértek, illetve azt tudom még javasolni, hogy írd a hivatalosabbik verziót, és ha azt mondja hogy: ugyan már, nyugodtan tegezhetsz; akkor a Kedves x-né y vagy a kedves y.
2021. ápr. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2021. ápr. 18. 20:28
 5/5 Tepfal ***** válasza:
92%
Én olyan tuti nem írnék, hogy kedves X-né, ha egyszer tegeződést ajánlott. Mindenképpen a keresztnevét írnám - egyébként magázódáskor is lehet használni a keresztnevet - és mivel a tegeződést is felajánlotta, az biztosan nem illetlen. Én ha bizonytalan lennék, Kedves Keresztnév!-vel kezdenék, a szövegben pedig elkerülném a személyes névmás használatát.
2021. ápr. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!