Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csomagküldő futárnak szoktatok...

Csomagküldő futárnak szoktatok borravalót adni, vagy csak az ételfutárnak adtok?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 28. 10:22
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem, csak az ételfutároknak szoktam.
Egyáltalán nem szoktam a futároknak borravalót adni.
25 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, minden futárnak szoktam adni. A negyedikre kell felcaplatniuk és nincs lift, úgyhogy pláne adok (bár tökmind1, akkor is adtam, amikor a földszintre kellett jönnie). De úgy látom, nem lehet ez itt túl nagy népszokás, mert mindig úgy néznek rám, mint borjú az újkapura.
2021. ápr. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Van mikor étel futárnak sem.

Attól függ hogy jön ki az összeg. 10 forintot pl még soha nem kértem vissza.

Ha van úgy pénzem akkor szoktam hagyni. Meg ha csinál is pluszban valamit, nem csak a munkáját, vagy esetleg nagyon ködves.

Volt egy fiatal srác, neki hagytam egy ezrest egyszer. Tényleg nem az volt, hogy ameddig tudott jönni kocsival addig jött és menjek oda, hanem tényleg a bejáratig elhozta a kaját (koli bejárat, sétált vagy 300métert), meg ott is úgy kezdett hogy "bocsi a késésért, de csak messzebb tudtam megállni". Pedig mondtuk is neki, hogy nem kell, hogy bejöjjön, oda megyünk hozzá. Jaaa... Meg úgy mondta ezt a késős dolgot, hogy max 30 perc alatt kihozta.

Lehet kicsit túlzás volt az ezres, de tényleg egy ilyen full mosolygós, udvarias srác, meg láthatóan az ügyfél kényelméért mindent megtett.

(Azt még hozzá tenném, hogy én is fiú vagyok, nem lány és úgy volt ilyen.)

2021. ápr. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha kp-val fizetek akkor nem kérek vissza vagy kerekítek.

Ha már kifizettem neten akkor nem adok.

2021. ápr. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%
Egyiknek sem, ezekért a szolgáltatásokért már előre fizetek, nem utólag, a csomagfutár meg amúgy sem jön olyan közel, és nem is fogadhat el készpénzt.
2021. máj. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!